تحقیق بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري

تحقیق با موضوع بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري، در قالب ورد، در 24 صفحه، قابل ویرایش، مقدمه گسترش اينترنت و كاربردهاي آن و ارايه خدمات الكترونيك توتحقیق بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري|39030390|arshad100|تحقیق بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري,ايبري,پاورپوینت تهدیدات فضای سایبر,تحقیق تهدیدات سایبری به چه معناست,مقاله انواع تهدیدات سایبری,مقاله تهدیدات سایبری,پروژه بررسی مشخصه اصلی تهدیدات سایبری,تهدیدات چهارگانه سایبری کدامند,تهدی,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق با موضوع بررسی شبکه های اینترنتی و نوع تهدیدات سايبري،
در قالب ورد، در 24 صفحه، قابل ویرایش،

مقدمه

گسترش اينترنت و كاربردهاي آن و ارايه خدمات الكترونيك توسط بنگاههاي تجاري، بانكها و موسسات مالي و اعتباري، كاهش هزينهها و سرعت بالاتر و تنوع بيشتر خدمات ارايه شده به مردم را دربر داشته و گرايش روزافزون مردم به استفاده از اين خدمات ،نقش آن را در زندگي روزمره مردم پررنگتر كرده است. از يكسو گسترش اين كاربردها، منجر به افزايش بيشتر وابستگي به آنها ميشود و از سوي ديگر گرايش به استراتژيها و تاكتيكهاي جنگ سايبري بعنوان گونهاي از جنگ نرم، به علت مزاياي مختلف از جمله هزينههاي كمتر آن، امنيت اين خدمات را با چالش بيشتر روبرو ميكند . در اين مقاله با در نظر گرفتن استراتژيهاي جنگ سايبري و مقايسه سطح فناوري سايبري در ايران و كشورهاي متخاصم تلاش گرديده است چالشهاي فراروي اقتصاد و تجارت الكترونيكي برشمرده شود و راهكارهايي براي بهبود وضعيت امنيت سايبري در اين زمينه ارايه شود.
جنگ سايبري و تهديدهاي ناشي از آن
از اواسط دهه 3394 استراتژيها و تاكتيكهاي جنگ سايبري بيشترين توجه را در بين برنامهريزان دفاعي در كشورهاي صنعتي به خود جلب كرده است. [3] رشد و همهگيري اينترنت و گستردگي كاربرد وب و فناوريهاي مربوطه، موجب افزايش اين توجه شده است. از اواخر دهه 3394 وزارت دفاع آمريكا و بخشهاي مشابه در كشورهاي عضو ناتو و ديگر متحدان آمريكا تمرينات آفندي و پدافندي براي جنگاوران فناوري اطلاعات خود تدارك ديده و به اجرا درآوردهاند. در سالهاي بعد و با بروز چندين درگيري نظير حملات سايبري سال 5442 به استوني وحمله سايبري به گرجستان در سال 5449 و حمله اخير سايبري به ايران با بدافزار استاكس نت كه برخي آن را موشك هدايت شونده سايبري ناميدند موارد بيشتري از حملات سايبري مشاهده شد و اكنون عبارت جنگ سايبري الزاما خواننده را به ياد داستانها و فيلمهاي علمي تخيلي نمياندازد و در اكثر كشورهاي پيشرفته و يا حتي در حال توسعه بيانگر يك نگراني رو به رشد است. در اوايل سال 5443 خبر ايجاد فرماندهي جنگ سايبري در پنتاگون براي توسعه جنگافزارهاي سايبري و انجام اقدامات آفندي و پدافندي منتشر گرديد. و در سال 5449 مركز تخصصي دفاع سايبري كشورهاي عضو پيمان ناتو در شهر تالين كشور استوني آغاز بكار كرد.