تحقیق بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان

تحقیق با موضوع بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان ، در قالب ورد، در 49 صفحه، قابل ویرایش قسمتی از متن: چكيده: تجاوز جنسي پديده‌اي است كه از گذشته‌هاي بسيار دور در بينتحقیق بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان|39030612|arshad100|تحقیق بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان,مفهوم بزه دیدگی زنان,بزه دیدگی در فضای مجازی,تاریخچه بزه دیده شناسی زنان,بزه دیده شناسی اولیه یا علمی ناظر بر چیست,بزه دیده شناسی چیست,مفهوم بزه دیده شناسی اولیه,معنی بزه دیده چیست
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق با موضوع بررسی تجاوز و بزه‌ديدگي زنان،
در قالب ورد، در 49 صفحه، قابل ویرایش

قسمتی از متن:

چكيده:
تجاوز جنسي پديده‌اي است كه از گذشته‌هاي بسيار دور در بين جوامع مختلف وجود داشته است، اما امروزه اين معضل در جوامع گوناگون، به جهت ترويج دو مقوله خشونت و سكس، در سطح بسيار گسترده‎اي افزايش يافته است و به عنوان مصداق جهاني خشونت عليه زنان مطرح مي‎باشد. اين نوشتار با بررسي مفهوم تجاوز جنسي و انواع آن، ويژگي‎هاي متجاوزان و بزه‎ديدگان، علل وعوامل بروز اين پديده، پيامد‌هاي ناگوار آن را در ابعاد مختلف، تحليل و بررسي نموده و در بخش پاياني، راهكارهاي پيشگيرانه در سطح فردي و اجتماعي ارائه كرده است.

مقدمه:
تجاوز جنسي، معضلي در تمام جوامع است و هيچ كشوري در دنيا، فارغ از اين مشكل نمي‌باشد؛ البته به اعتقاد تحليل‌گران اجتماعي، فرهنگ جوامع در ميزان وقوع آن مؤثر است. اغلب كشورهاي پيشرفته، به ويژه آمريكا، داراي بيشترين آمار تجاوز هستند، به طوري كه امنيت زنان در اين جوامع به صورت رؤياي تعبير ناشدني است. وزارت کشور انگلستان گزارش مي‎دهد كه حدود ٧٠ درصد زنان بين ١٧ تا ٣٥ ساله، به طور دائم نگران هستند که مورد تجاوز جنسي قرار نگيرند. طبق اين گزارش بين سال‌هاي ١٩٨٥ تا ١٩٩٦ آمار تجاوز افزايش چشمگيري داشته است؛ در حالي که بسياري از زنان بزه‌ديده، كمتر اين موضوع را به پليس گزارش مي‌دهند. مطالعة ديگري نشان مي‎دهد که از هر پنج زن در دنيا، روزانه يک نفر مورد توهين و آزار جنسي واقع مي‌شود. طبق اين گزارش، سالانه ٧٠٠ هزار زن در آمريکا مورد تجاوز قرار مي‎گيرند و بين 6 تا 25 درصد زنان اين كشور، حداقل يك بار مورد تجاوز جنسي واقعي قرار گرفته‎اند. همچنين بيش از 50 درصد زنان، حداقل يك بار در عمر خود تهديد به تجاوز جنسي شده‎اند. البته اين مسأله مختص كشورهاي صنعتي نيست، بلكه كشورهاي در حال توسعه نيز با چنين معضلي مواجهند. اخيراً گزارشات بسيار نگران كننده‌اي درخصوص تجاوز به اطفال منتشر مي‌شود. چنانچه روزنامه البيان امارات مي‌نويسد: «رشد تجاوز به دختر بچه‌ها در جنوب افريقا به حد خطرناكي رسيده است و بسياري از اطفال جنوب افريقا، از طرف معلمين و شاگردان بزرگتر، مورد تجاوز جنسي واقع شده‌اند.»