پاورپوینت اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید

دانلود ، با فرمت ppt و در 93 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: روان شناسی مثبت گرا مارتین سلیگمن روان شناس و استاد دانشگاه پنسیوانیا، اشاره می کند که عپاورپوینت اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید|39040830|arshad100|اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید, دانلود پاورپوینت اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید, پاورپوینت در مورد اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید, تحقیق اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت اثر بخشی درمان مبتنی بر امید اثر بخشی درمان مبتنی بر امید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود ،
با فرمت ppt و در 93 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
روان شناسی مثبت گرا
مارتین سلیگمن روان شناس و استاد دانشگاه پنسیوانیا، اشاره می کند که علم روانشناسی در طول قرن بیستم عمدتاً به اختلالات روانی از جمله اضطراب، افسردگی، یأس و ناامیدی توجه کرد و از توجه به عواطف مثبت انسان غافل شد .بنظر او انسان دارای نیمه مثبت و نیم منفی است و اکنون هنگام آن است که به جنبه های مثبت وجود انسان توجه شود و علاوه بر آسیب پذیر یها به توانمند یها و استعدادهای انسان نیز توجه شود. در محور این نیمه مثبت، امید به آینده قرار دارد.
تاریخچه امید درمانی
ساختارهای منسوب به امید در متون روانشناسی در سال 1950 ظاهر شدند.
بندورا ، سازه انتظار مبنی بر اینکه پیامدهای دلخواه بوقوع خواهند پیوست را وارد روانشناسی کرد.
کارور و شییر سازه خوش بینی را با تأکید بر انتظار تجربه پیامدهای خوشایند در زندگی پایه ریزی نمودند.
در اواخر سال 1950تا 1960 امید با روشهای علمی تر و رسمی تر مورد بررسی قرار گرفت
از اواسط دهه 1970به بعد پژو هشهای زیادی با تأکید بر افکار و احساسات منفی و نقش آن در سلامتی و بهبودی انجام شد.