پاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول-تولید برق

دانلود پاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول-تولید برق ، با فرمت ppt و در 45 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: کلياپاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول-تولید برق|39042212|arshad100|درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول,تولید برق, دانلود پاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول,تولید برق, پاورپوینت در مورد درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول,ت,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول-تولید برق هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت درس آشنایی با مهندسی برق (گرایش سیستمهای قدرت الکتریکی) بخش اول-تولید برق،
با فرمت ppt و در 45 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
کلياتی از سيستمهای قدرت
در سال 1882 اديسون اولين نيروگاه مرکزی را در ايالات متحده آمریکا داير كرد. بار اين نيروگاه 400 لامپ بود كه هر كدام 83 وات توان الکتریکی مصرف می كردند.
در حدود همان زمان اولين نيروگاه مرکزی برق در لندن در کشور بريتانيا تاسیس گردید. اين نيروگاه شامل يك ژنراتور kW60 بود که محرك آن يك ماشين بخار با محور افقي بود. ولتاژ برق توليدشده در این نيروگاه 100 ولت با جريان مستقيم بود.
اولين نيروگاه اصلي جريان متناوب در بريتانياي كبير در Deptford تاسیس گردید كه توان آن توسط ماشين­های 10000 اسب بخار توليد می شد وتوان الکتریکی باولتاژ kV10 برای مصرف كننده های لندن انتقال داده می شد.
در طول اين زمان پيكار بين طرفداران جريان متناوب و جريان مستقيم در شديدترين شرايط وبیشترین سطح قرار داشت. در طول همين زمان پیشرفتهای مشابه در آمریکا و ديگر کشورها در حال وقوع بود.
در نهایت به علت اختراع ترانسفورماتور استفاده از جريان متناوب غالب گشت و يك توسعه روز افزون در ظرفیت نيروگاههاي توليد برق آغاز شد. هر شهر بزرگ يا مركز بار مسئول بهره برداري از نيروگاه مربوط به خود گشت.