پاورپوینت مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی

دانلود ، با فرمت ppt و در 100 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: مفهوم کارراهه قبل از تعریف نظیر مدیریت کارراهه یا توسعه کارراهه لازم است مفهوم کارراهه پاورپوینت مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی|39045508|arshad100|مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی, دانلود پاورپوینت مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی, پاورپوینت در مورد مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی, تحقیق مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی, پاورپوینت درباره ,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت مديريت مسیرشغلی و كار راهه شغلي یا پیشرفت شغلی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود ،
با فرمت ppt و در 100 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
مفهوم کارراهه
قبل از تعریف نظیر مدیریت کارراهه یا توسعه کارراهه لازم است مفهوم کارراهه را درک کنیم.
در دیدگاه اول کارراهه بعنوان دارایی سازمانی یک سازمان قلمداد می شود. در این دیدگاه مسیر شغلی مسیری پویا در نظر گرفته می شود.
در دیدگاه دوم کارراهه بجای دارایی سازمان بصورت دارایی فردی مطرح است.از آنجاییکه تقریباً همه افراد یک سری مشاغل، پستها و تجربیات منحصربفردی را می اندوزند، در نتیجه این موضوع، هر فردی یک مسیر شغلی منحصربفردی را دنبال می کند.
آرتور هال و لارنس(1987) کارراهه را توالی در حال رشد تجربیات شغلی یک شخص در طول زمان تعریف می کنند و فیلدمن رفتارها و نگرشهای مرتبط با شغل را هم به آن اضافه می نماید.
سایر محققین نیز تعاریف مشابهی ارائه می کنند:
کارراهه عبارتست از، نتیجه نگرشها و رفتارهای مرتبط با تجربیات شغلی که در حیطه زندگی یک شخص است.
در تعریف دیگر، هال کارراهه را پیامد فعالیتها و تجربیات مرتبط با شغل در جهت اهداف سازمانی و شخص تعریف می کند.
بکهارد چهار ویژگی متمایز از مفهوم هال را که باعث مقبولیت آن شده است، بیان می کند:
اول- اینکه دید بلند مدت دارد و ماورای رضایت شغلی و عملکرد فعلی کارکنان توسعه یافته است.
دوم- تعریف به دو جنبه کارراهه متمرکز است، هم به جنبه های بیرونی و عینی مسیر شغلی و هم به جنبه درونی و ذهنی فعالیتها توجه دارد.
مورد سوم اینکه- از دید متفاوتی به اثربخشی کارراهه می نگرد و در برگیرنده اهداف واقعی است که از نظر شخصی برای افراد مهم هستند.
مورد چهارم و مهمتر اینکه- این تعریف بوضوح مشخص می کند که نتایج کارراهه، نتایج مشترک تلاشهای افراد و نیروهای بیرونی هستند که افراد کنترل کاملی روی آن ندارند.
سلسله پیامدهای توسعه مدیریت تعریف دیگر کارراهه است. در این تعریف فرض می شود که این پیشرفت به صورت خطی و از پایین به بالا صورت می گیرد.(پیشرفت از یک موقعیت، رتبه، مسئولیت و اختیار پایین به یک موقعیت بالاتر).
ادگار شاین کارراهه در در قالب عبارات زیر توصیف می نماید:
کسب صلاحیت و شایستگی مدیریتی
کسب صلاحیت فردی و کاربردی
کسب استقلال و عدم وابستگی
کسب آفرینندگی و خلاقیت
کسب تعادل در زندگی