تحقیق دانشجویی با موضوع چرخ دنده ها

در دل هر ابزار مکانیکی تعداد زیادی چرخ دنده وجود دارد. تا به حال فکر کرده اید که چرا این قدر چرخ دنده در آن ها استفاده میشود. مهم ترین دلیل آن اینست که همه این تحقیق دانشجویی با موضوع چرخ دنده ها|40087580|arshad100|تحقیق با موضوع چرخ دنده ها,چرخ دنده ها,چرخ دنده,چرخ دنده و میله دنده,استفاده ها و مشخصات چرخ دنده ها
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق دانشجویی با موضوع چرخ دنده ها هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

در دل هر ابزار مکانیکی تعداد زیادی چرخ دنده وجود دارد. تا به حال فکر کرده اید که چرا این قدر چرخ دنده در آن ها استفاده می‌شود. مهم ترین دلیل آن اینست که همه این ابزارها یک موتورکوچک دارندکه با سرعت بالا می‌چرخد. این موتور می‌تواند توان مورد نیاز را تأمین کند، اما گشتاور آن به اندازه کافی زیاد نیست. مثلاً در یک پیچ گوشتی برقی باید گشتاور بالا برود تا پیچ گوشتی بتوان د پیچ‌ها را سفت کند، ولی موتور گشتاور کمی تولید می‌کند و در عوض سرعت بالایی دارد. کافیست از چند چرخ دنده استفاده کنیم تا مشکلمان حل شود.کار دیگری که از چرخ دنده برمی آید تغییرجهت چرخش است. اگر دو چرخ دنده را که کنار هم قرار دارند با دقت نگاه کنید می‌بینید که همواره یکی از آن ها ساعتگرد می‌چرخد ودیگری پادساعتگرد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با انواع مختلف چرخ دنده هایی که در ابزارهای مکانیکی می‌بینید آشنا کنیم.

فهرست مطالب این مقاله:1.کاربردهای چرخ دنده ها

2.مفهوم نسبت چرخ دنده

3.مزیت های چرخ دنده ها

4.چرخ دنده های خورشیدی

5.زنجیر و چرخ

6.انواع چرخ دنده ها

7.اصول اولیه درباره چرخ دنده ها

8.چرخ دنده و میله دنده

9.دنده های چند گانه

10.استفاده ها و مشخصات چرخ دنده ها

و.....