دانلود تحقیق صنعت برق

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 20 صفحه فهرست 2 مقدمه 4 موارد ایمنی برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی 5 مقاومت بدن انسان در مقابل جریان برق 6 اقددانلود تحقیق صنعت برق|40108678|arshad100|دانلود صنعت برق,تحقیق صنعت برق,مقاله صنعت برق,صنعت برق
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق صنعت برق هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 20 صفحه

فهرست 2 مقدمه 4 موارد ایمنی برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی 5 مقاومت بدن انسان در مقابل جریان برق 6 اقداماتی برای نجات فرد برق گرفته 7 انواع اندازه گیری 8 وسایل اندازه گیری 11 سوهان 13 اصول سوهانكاری 14 منابع مقدمه: بی شك رویكرد صنعتی از جمله فرگردهایی است كه به ناچار غافله ی توسعه می باید از آن عبور كند.
واضح است در گذر از آن مرحله، حفظ صنایع موجود و دستیابی به سطحی از توانمندی صنعتی كه بتواند اهداف توسعه را محقق سازد امری الزامی است و این امر قابل دستیابی نیست مگر به كمك نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده كه تحت نظم مشخصی و بر اساس یك استاندارد بین المللی مهارت یافته باشد.
مسائلی كه امروز برای بشر مطرح است هرگز در گذشته مطرح نبوده است.
بشر هرگز تجربه زیستی در محیط پر تغیر را نداشته است.
بنابراین امروز صحبت از آموزش برای بقا می شود و باید بیاموزیم در جهان متغیر امروز چگونه خودمان را حفظ كنیم و به كمك نیروهای خلاق خود برای مشكلات روزافزون راه حل های مناسبی بیابیم.
این شرایط و احساس نیاز مجموعه را تحت عنوان سازمان آموزش فنی و حرفه ای در كشور بوجود آمد كه توجه به آن محققاً زیرساخت توسعه اقتصادی كشور است.
این حقیر بعنوان عضو كوچكی از این مجموعه پرتلاش و علم به اینكه جوانان این مرز و بوم را باید با فناوری روز آشنا كرد و این آموزش نیز طبق ا ستانداردهایی تعیین شده است اقدام به تهیه مقاله حاضر نمودم.
برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی موارد ایمنی زیر را به خاطر می سپاریم هیچ گاه با دستان خیس یا مرطوب به وسایل برقی كلیدها و پریزها دست نزنید.
به قسمت فلزی لامپها دست نزنید.
در هنگام نصب سرپیچ سعی كنیم سیم فاز را به ته سرپیچ وصل كنید.
سیمهای حامل جریان كه به وسایل برقی مانند: سماور، اتو، پنكه، هویه و .
.
.
وصل هستند هر چند وقت یكبار بازرسی نموده و دقت كنید كه این سیمها لخت نشده باشند.
در موقع تعمیر وسایل برقی جریان برق را قطع كنید.
اگر می خواهید برای نجات فرد برق گرفته ای اقدام كنید هیچگاه به قسمتهای لخت بدن او دست نزنید زیرا در این صورت شما نیز دچار برق گرفتگی خواهید شد.
سیم های معمولی برق را نباید بدون عبور دادن از لوله مخصوص در داخل دیوار قرار داد زیرا بزودی این سیمها پوسیده شده و خطر اتصالی و برق گرفتگی بوجود خواهد آمد.
در موقع وصل وسایل الكتریكی كهنه و زنگ زده به برق و تعمیر آنها نهایت دقت را كرده و حتی الامكان از آنها استفاده نكنید.
در موقع استحمام از دست زدن به وسایل برقی و سیم های برق خودداری كنید و تا جایی كه امكان دارد در حمام ها از نصب پریز و استفاده از وسایل برقی خودداری كنید.
وقتی جریان كارگاهی را قطع می كنید برای وصل مجدد برق اطمینان حاصل كنید كه كسی در حال كار یا تعمیر دستگاههای مربوطه به جریان آن قسمت نیست.
همچنین در این موارد كه برای انجام تعمیرات برق منزل یا كارگاهی را قطع كرده اید.
به تصور اینكه برق فشار ضعیف یعنی 220 ولت خطرناك نیست نباید در قسمت هایی كه با این برق كار می كنید بدون قطع جریان برق كار كرد.
مقاومت بدن انسان در مقابل جریان برق: بدن انسان مانند اجسام هادی جریان برق ر