دانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 12 صفحه محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia galli تحت درمان نمک بازی سه گانه خلاصه : یک نمدانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga|40108837|arshad100|دانلود محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga,تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga,مقاله محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga,محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia ga هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 12 صفحه

محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های عفونی شده با Ascaridia galli تحت درمان نمک بازی سه گانه خلاصه : یک نمک بازی جدید سنتز شده در جوجه های عفونی شده Ascaridia galli به کاربرد شده .
محتوای عنصر کم مقدار کبد ، افزایش وزن بدن ، تحمل انگلی و محایت جوجه مورد بررسی قرار گرفتند .
مرگ و میر افزایش یافته ، وزن بدنی کاهش یافته و سطوح یافته محتوای عنصر کم مقدار تحت عفونت Ascaridia gallia مورد بررسی قرار گرفتند .
ارتقا حیات و وزن بدن و بازیابی محتوای عنصر کم مقدار کاهش یافته در جوجه های عفونی شده تحت درمان با نمک توسعه یافت .
تغییرات جزئی در بار انگلی در جوجه های عفونی شده و درمان شده وجود داشت .
نمک کم مقدار بازی سه گانه را می توان در طول ابتلا به Ascaridia برای رفع عدم توازن عنصر کم مقدار و ارتقاء عملکرد جوجه ها بدون علائم سمی به کار برد .
نمک به طور بالقوه قابل استفاده بعنوان یک مکمل رژیمی برای کنترل کرم شناسی در طیور می باشد .
مقدمه : مواد معئنی جایگاه مهمی را در آشفتگی های متابولیکی بیماری های ناشی از وجود کرم در بدن دارند .
Ascaridia galli باعث بروز یک عدم توازن برخی عناصر کم مقدار بیوژیک ( روی ، مس ، کبالت ، منگنز ) در جوجه ها ( 1987) می شود ابتدا به کرم Ascaridia باعث کاهش وزن بدن ، افزایش مرگ و میر و دیگر علائم پاتولوژیکی ثانویه مرتبط با آشفتگی های مواد مصرفی می شود .
در طیور ، مس ، روی و منگنز برای عملکرد بهینه الزامی می باشد .
رژیم عادی در طیور مرتباً با یک افزایش در میزان مس ، روی و منگنز در تلاشی برای تامین الزامات رژیم غذایی آنها تکمیل می شود .
تاکنون ، تنها نمک های خنثی ار این عناصر عمدتاً برای رفع کمبود های معدنی در حیوانات مزرعه ای بکار می روند و بندرت برای رفع یا بازگرداندن تعادل معدنی نرمال در میزبان های عفونی شده با انگل مورد استفاده قرار می گیرند.
در طول ده سال آخر ، نمک های بازی برخی عناصر بیوژیک برای رفع کمبود های عنصری در حیوانات عفونی شده بصورت تجربی یا آزمایشی به کار برده شد .
نمک های بازی خالص ، مس و روی قبلاً مورد بررسی قرار گرفته و نیز نمک های بازی دو گانه مس و روی و روی و کبالت افت های معدنی و عملکرد جوجه ها را تصحیح کرده اند .
آنها تاثیر سمی اندکس را روی ارگانیسم میزبان نشان داده اند .
هدف از تحقیق ما بررسی تاثیر یک نمک بازی سه گانه جدید سنتز شده روی عملکرد جوجه و محتوای عنصر کم مقدار در جوجه های تحت عفونت A.
gall می باشد .
مواد و روشها : یک نمک جدید بازی مخلوط شده حاوی به رژیم جوجه اضافه شد .
این نمک توشط رسو بگذاری مشترک پیوسته با استفاده از محلول روی ، کبالت ، منگنز رقیق شده سنتز شد .
ترکیب کریستال ها با تجزیه و تحلیل حرارتی و اشعه X و نیز تجزیه و تحلیل شیمیایی تعیین شد .
جوجه های نر هشتاد و یک روزه متعلق به تخم Hisex به چهار گروه به ترتبی زیر تقسیم شدند : گروه 1- گروه کنترل ( جوجه های سالم ) گروه 2- درمان شده با گروه 3- حیوانات عفونی شده با A.
golli گروه 4- جوجه های عفونی شده با A.
golli و درمان شده با جوجه های کنترل و آزمایشی در یک ویورایوم پرورشی داده شدند