مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره تمرین و فعالیت بدنی

دارای منابع کامل (فارسی و انگلیسی) دارای رفرنس دهی استاندارد فرمت : DOC تعداد صفحات :24 بخشی از متن تمرین و فعالیت بدنی مفهوم تمرین و فعالیت بدنی تمرین بدنی یا نرمش هر نوع فعالیت بدنی است کهآمادگی جسمانی، تندرستی و سلامت کلی را افزایش داده یا حفظ می مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره تمرین و فعالیت بدنی|40193127|arshad100|مبانی نظری,پیشینه تحقیق,تمرین و فعالیت بدنی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره تمرین و فعالیت بدنی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دارای منابع کامل (فارسی و انگلیسی)

دارای رفرنس دهی استاندارد

فرمت : DOC

تعداد صفحات :24

بخشی از متن

تمرین بدنی یا نرمش هر نوع فعالیت بدنی است کهآمادگی جسمانی، تندرستی و سلامت کلی را افزایش داده یا حفظ می کند. به هرگونه فعالیت یا حركت بدن كه در اثر انقباض و انبساط عضلات اسكلتی ایجاد شده، نیازمند صرف انرژی است، فعالیت بدنی گفته می شود .گروه بندی انواع فعالیت بدنی با توجه به تعریف آن بر اساس میزان زمان اختصاص یافته در طول روز را به انواع فعالیت بدنی حین انجام کار، فعالیت بدنی حین نقل و انتقال و یا فعالیت بدنی بعنوان تفریح و استراحت گروه بندی می کنند. تعریفی دیگر از انواع فعالیت بدنی بر اساس احساس شدت وارد شده بر شخص و میزان تلاش ویدر حین فعالیتمی باشد، که به سه گروه فعالیتهای بدنی سبک ، متوسط و شدید،بر اساس میزان انرژی و اکسیژن مصرف شده گروه بندی می شود(گرلیدو همکاران، 1996).

تمرین بدنی به دلایل مختلف از جمله تقویت عضلات و سیستم قلبی عروقی، کسب مهارت های تمرین بدنی، حفظ یاکاهش وزنو همچنین با هدف تفریح انجام می شود. تمرین بدنی منظمسیستم ایمنی بدنرا تقویت میکند و به جلوگیری ازبیماری های فراوانیمانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع ۲ وچاقی مفرطکمک می کند. تمرین بدنی همچنینسلامت روانیرا بهبود می بخشد، به جلوگیری از افسردگی کمک می کند و باعث حفظ و بهبوداعتماد به نفسمثبت میشود. تمرین بدنی حتی باعث خوش اندامی و افزایش جاذبه جنسی فرد میشود که خود در بهبودِ بیشتر اعتماد به نفس موثر است. چاقی در کودکی، یک نگرانی در حال رشد جهانی است حال آن که تمرین بدنی به کاهش برخی از اثرات چاقیدوران کودکیو بزرگسالای مرتبط است(گرلید و همکاران، 1996).

تمرین قدرتی،شیوه‌ی تمرینی خاصی است کـه در آن،مقاومت خارجی برای گسترش توانایی‌های عملکردی عضله،افزایش و کاهش داده می‌شود. به عبارت دیگر، تمرینات قدرتی نوعی فعالیت بی هوازی است که طی آن از انقباض عضلانی برای افزایش قدرت و حجم ماهیچه‌ها استفاده می‌شود برنامه‌های تمرین‌های قدرتی،شبیه هم نیستند و هدف‌های مشترکی نیز ندارند،چون هدف‌های تمرین،با نیازمندی‌های فردی ارتباط دارند.طرح برنامه‌ای مناسب همراه با نظارت هوشمندانه، تمرین مقاومتی را ایـمن،جالب توجه و مفرح می‌کند که برای کودکان لذت بخش خواهد بود.چنانچه تمرینات قدرتی به درستی به کار بروند، فواید زیادی در سلامتی کلی بدن همچون افزایش قدرت و سفتی استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها، بهبود عملکرد مفاصل، افزایش متابولیسم بدن، بهبود عملکرد قلب و تنظیم کلسترول بدن دارند(عیوضی، 1384).در ادامه به طور خلاصه انواع تمرین های قدرتی آورده شده است:

...........

.....

...

.