دانلود تحقیق استقامت دستگاه گردش خون و تنفس

استقامت دستگاه گردش خون و تنفس ( استقامت قلبی- تنفسی ) این آمادگی یكی از اثرات مفید فعالیت های ورزشی است و به وضعیتی اطلاق می شود كه بتوان كاری را با شدت زیر بیشینه و در زمان بیشتری بدون خستگی انجام داد . برای رسیدن به چنین مرحله ای لازم است كه فرد بدانلود تحقیق استقامت دستگاه گردش خون و تنفس|40204054|arshad100|استقامت دستگاه گردش خون و تنفس,استقامت قلبی تنفسی,دانلود تحقیق استقامت دستگاه گردش خون و تنفس
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق استقامت دستگاه گردش خون و تنفس هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

استقامت دستگاه گردش خون و تنفس ( استقامت قلبی- تنفسی )

این آمادگی یكی از اثرات مفید فعالیت های ورزشی است و به وضعیتی اطلاق می شود كه بتوان كاری را با شدت زیر بیشینه و در زمان بیشتری بدون خستگی انجام داد .

برای رسیدن به چنین مرحله ای لازم است كه فرد با شدت مناسب تمرین كند و این تمرین را برای مدت معینی در هفته انجام دهد .

آمادگی قلب و دستگاه تنفس را می توان به عنوان با اهمیت ترین نشانه و معیار برای برآورد وضعیت آمادگی جسمانی افراد بحساب آورد . این آمادگی مهم ترین بخش از سری قابلیت های جسمانی است كه بیشتر با سلامتی و بهداشت جسمی افراد ارتباط دارد .

عوامل تاثیر گذار بر استقامت دستگاه گردش خون و تنفس عبارتند از:

سن ، جنس ، شغل ، ریتم و آهنگ دویدن ، مهارت و تكنیك اجرا ، قدرت ، نوع بدن ، درصد توزیع تارهای كند انقباض تمریناتی كه برای بهبود..

آمادگی قلبی و عروقی در نظر گرفته شده است ، باید شامل فعالیت هایی باشد كه بیشتر عضلات بدن را درگیر كند مثل : دویدن ، شناكردن ، دوچرخه سواری ، طناب زدن و ...

قلب تلمبه ای عضلانی است که تقربیا به اندازه مشت بسته شماست و هر دقیقه و هر روز بدون وقفه می طپد و خون را به درون دستگاه گردش خون می فرستد . در یک روز به طور عادی چند هزار لیتر خون از قلب عبور می کند .

قلب نیز مانند هر عضله دیگر به ورزش نیار دارد و در غیر این صورت مریض و بیمار خواهد شد . در گذشته بدنسازها و وزنه بردار ها اغلب به توقویت عضلات و افزایش قدرت می پرداختند . در حالیکه از مهمترین عضله بدن یعنی « قلب » غافل بودند در مقابل بسیاری از دوندگان استقامت ، تنها روی قلب و عروق تاکیید داشتن و کمتر به تقویت تنه و اندام های فوقانی می پرداختند . امروزه تمامی این روش ها تغییر یافته است .

طرز تفکری روشن تر و در نتیجه تمرکز بر روی توسعه و تقویت ساز و کارها و تمامی قسمت های مختلف بدن ورزشکاران در تمامی رشته ها ، همگان را متوجه ارزش های آمادگی عمومی ساخنه است .

تحقیق در زمینه فیزیولوژی ورزش ، ارزش های برجسته این رشته از تمرینات را به اثبات رسانیده است .دیگر دونده تنها به دویدن نمی پردازد ، شناگر فقط شنا نمی کند و یا وزنه بردار ها تنها به بالا بردن وزنه اکتفا نمی کنند .از بسیاری جهات تمرین یک سویه و اختصاصی به پایان رسیده است . اکنون ما بیشتر میدانیم و دانش ما در این زمینه فزونی یافته است .

با تمرینات قدرتی صرف ممکن است عالی به نظر برسید اما با کنار گذاشتن فعالیت و تمرین ، در درون موتور دستگاه گردش خون که بدن را زنده و سلامت نگه میدارد ، رنج می برید و احساس خوبی نخواهید داشت .

ترکیبی از تمرینات با وزنه و تمرینات قلبی _ عروقی ایده آل است . امروزه مهمترین علت مرگ در آمریکا بیماری های قلبی می باشد و مؤثر ترین روش برای پیشگیری از این امر ، تغذیه صحیح و یک برنامه ورزشی مناسب برای فعال نگاه داشتن قلب و عروق است . برنامه تمرینات قبلی عروقی شما باید گروه های عضلانی بزرگ را درگیر نموده و الزاما دو خوصوصیت را دارا باشد :

این تمرینات باید با شدت کم و متناسب انجام شود تا شما بتوانید هر بار یعنی در هر جلسه برای مدت 20 تا 60 دقیقه به تمرین بپردازید.