پاورپوینت تصمیم گیری در مسائل مالی با تاکید بر ابزارهای مهندسی مالی

دانلود پاورپوینت با موضوع تصمیم گیری در مسائل مالی با تأکید بر ابزارهای مهندسی مالی، در قالب ppt و در 78 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: اوراق مشتقه قرارداد فیوچرز(آتی) Futures Contracts قرارداد فوروارد Forward Contracts قراردادهای سلف Bai-Salaf قراردادهاپاورپوینت تصمیم گیری در مسائل مالی با تاکید بر ابزارهای مهندسی مالی|40273123|arshad100|پاورپوینت تصمیم گیری در مسائل مالی با تاکید بر ابزارهای مهندسی مالی,پاورپوینت ابزارهای مهندسی مالی,اوراق مشتقه,قرارداد فیوچرز (آتی),قرارداد فوروارد,قراردادهای سلف,قراردادهای استصناع,قراردادهای معاوضه ای,قراردادهای اختیاری,اختیار خرید,اختیار فروش,قرار داد آتی چیست (فیوچر)
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت تصمیم گیری در مسائل مالی با تاکید بر ابزارهای مهندسی مالی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع تصمیم گیری در مسائل مالی با تأکید بر ابزارهای مهندسی مالی، در قالب ppt و در 78 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

اوراق مشتقه

قرارداد فیوچرز(آتی) Futures Contracts

قرارداد فوروارد Forward Contracts

قراردادهای سلف Bai-Salaf

قراردادهای استصناع Bai-Istisna

قراردادهای معاوضه ای Swap Contracts

قراردادهای اختیاری Option Contracts

اختیار خرید Call Option

اختیار فروش Put option

قرار داد آتی چیست (فیوچر)

آربیتراژ

قیمت گذاری قرارداد ها و پیمانهای آتی

تعیین قیمت پیمانهای آتی استاندارد

ودیعه یا مارجین

بستن موضع معاملاتی در قراردادهای آتی

مشخصات قرارداد آتی

دارایی پایه

اندازه قرارداد

نحوه تحویل

انواع معامله گران

حسابداری و مالیات

پیمانهای آتی

مقایسه پیمانهای آتی با قراردادهای آتی

قیمت پیمان آتی و قیمت تحویل

بازده(عایدی) پیمان آتی

آیا قیمت پیمان آتی و قیمت قرارداد آتی یکسان هستند؟

اختیارها

اختیار خرید

اختیار فروش

مهم ترین واژه های مربوط به برگ اختیار معامله

نحوه عملكرد برگ اختیار معامله

مراكز معامله

انواع اختیارها

قیمت گذاری دو جمله ای اختیار

قیمت گذاری برگ اختیار معامله

حدود و مرزهای قیمت اوراق اختیار معامله

مدل قیمت گذاری برگ اختیار معامله بلك – شولز

معاملات تعویضی (Swap)

خصوصیات یک معامله سوآپ ارزی

نحوه نمایش نرخها در معاملات سوآپ

انواع معاملات سواپ

قسمتی از متن:

قرارداد فیوچرز(آتی) Futures Contracts

قراردادی است که در آن دو طرف تعهد می کنند که در یک تاریخ مشخص(تعیین شده طبق ضوابط بازار رسمی بورس) و با یک قیمت مشخص (تعیین شده طبق ضوابط بازار رسمی بورس) یک کالا با کیفیت مشخص(تعیین شده طبق ضوابط بازار رسمی بورس) را مبادله نمایند. در این قرارداد دو طرف متعهد هستند که طبق ضوابط قرارداد عمل نمایند. خریدار معمولاً نگران است که قیمت کالا در آینده بالا رود و فروشنده نگران است که قیمت کالا ثابت یا پایین بیاید. این قرارداد ها در بازارهای رسمی یا بورس انجام می گیرند و به نوعی نوسان های شدید قیمت كالا در آینده را كاهش می دهند. در این نوع قرارداد، پول كالای مورد معامله تا زمان تحویل پرداخت نمی شود ولی هر دو طرف معامله جهت حسن انجام معامله هنگام عقد قرارداد ودیعه ای به اتاق پایاپای به عنوان وجه تضمین حسن انجام قرارداد می سپارند . برخی از قراردادهای آتی قابل معامله و واگذاری به دیگران در بورس (بازار دست دوم) هستند. لذا این نوع قراردادها به عنوان ابزارهای سفته بازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

توضیحات:

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع" تصمیم گیری در مسائل مالی با تأکید بر ابزارهای مهندسی مالی" می باشد که در حجم 78 اسلاید، همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.