پاورپوینت بررسی انواع ابزارهای مشتقه مالی

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی انواع ابزار های مشتقه مالی، در قالب ppt و در 29 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه تعریف ابزار مشتقه (Derivative Contract ) خصوصیاپاورپوینت بررسی انواع ابزارهای مشتقه مالی|40275987|arshad100|پاورپوینت بررسی انواع ابزار های مشتقه مالی,تعریف ابزار مشتقه ,خصوصیات ابزار مشتقه ,نقش اقتصادی ابزار مالی مشتقه ,معایب ابزارهای مشتقه,انواع قراردادهای مشتقه ,قرارداد آتی ,پیمان آتی ,قراردادهای سلف ,قراردادهای استصناع ,قراردادهای معاوضه ای ,قراردادهای اختیاری ,تقسیم بندی قراردادهای اختیاری از نظر سررسید
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت بررسی انواع ابزارهای مشتقه مالی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی انواع ابزار های مشتقه مالی، در قالب ppt و در 29 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

تعریف ابزار مشتقه (Derivative Contract )

خصوصیات ابزار مشتقه

نقش اقتصادی ابزار مالی مشتقه

معایب ابزارهای مشتقه

انواع قراردادهای مشتقه

قرارداد آتی (Futures Contracts )

پیمان آتی (Forward Contracts )

تفاوتهای کلی بین قراردادهای آتی و پیمان های آتی

قراردادهای سلف (Bai-Salaf )

تفاوت قرارداد سلف و قراردادآتی

قراردادهای استصناع (Bai-Istisna )

قراردادهای معاوضه ای (SwapContracts)

قراردادهای اختیاری(Option Contracts)

تقسیم بندی قراردادهای اختیاری از نظر سررسید

اختیار خرید (Call Option)

اختیار فروش(Put option)

نتیجه گیری

قسمتی از متن:

پیمان آتی (Forward Contracts ): قراردادی است که در آن دو طرف تعهد می کنند که در یک تاریخ مشخص یا یک قیمت مشخص(توافقی است طبق ضوابط بازار غیر رسمی بورس) یک کالا با کیفیت مشخص را مبادله كنند. در این قرارداد دو طرف متعهد هستند که طبق ضوابط قرارداد عمل كنند . طرفی که به خرید دارایی در آینده تعهد می دهد یک پوزیشن لانگ اختیار کرده، و طرفی که به فروش دارایی در آینده تعهد می دهد پوزیشن شورت گرفته است. قیمتی که روی آن توافق حاصل می شود قیمت تحویل نامیده می شود، که برابر قیمت آتی در زمانی است که قرارداد منعقد می شود خریدار معمولانگران است که قیمت کالادر آینده بالارود و فروشنده نگران است که قیمت کالاثابت مانده یا پایین بیاید. این قرارداد ها در بازارهای غیررسمی یا خارج از بورس صورت می گیرند و معمولابه علت اعتبار بالای دو طرف معامله کل مبلغ در زمان تحویل کالادر سررسید پرداخت می شود.

توضیحات:

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع " بررسی انواع ابزار های مشتقه مالی " می باشد که در حجم 29 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان رشته های حسابداری، مدیریت مالی، اقتصاد و مجموعه مدیریت به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.