تحقیق سن مسوولیت کیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی

توضیحات : فایل تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی در 21 صفحه در قالب Word قابل ویرایش. بخشی از متن : در قوانین كیفری، به ویژه در قانون مجازات اسلامی (تبصره یك ماده ۴۹)، برخلاف قوانین گذشته، نصاب «بلوغ شرعی» به تحقیق سن مسوولیت کیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی|40277172|arshad100|مسوولیت كیفری اطفال,بلوغ شرعی,مقررات بین المللی مسوولیت کیفری اطفال,تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق سن مسوولیت کیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات :

فایل تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی در 21 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

در قوانین كیفری، به ویژه در قانون مجازات اسلامی (تبصره یك ماده ۴۹)، برخلاف قوانین گذشته، نصاب «بلوغ شرعی» به عنوان حد سن رشد كیفری تعیین شد. در عمل، مراجع كیفری به جای ارائه تعریف «بلوغ شرعی» آن را محمول بر معانی مندرج در حقوق مدنی، منطبق با بلوغ جنسی فرض كرده و بر این اساس، دختران ۹ سال و پسران ۱۵ سال تمام قمری را همانند بزرگسالان مسوول كیفری تلقی كرده و قابل مجازات دانسته اند. این در حالی است كه در اكثر كشورهای جهان، اطفال عموماً تا ۱۸ سالگی فاقد مسوولیت كیفری بوده، در صورت ارتكاب جرم، مشمول اقدامات تربیتی، آموزشی و سایر تدابیر جایگزین با تمركز بر بازپذیری اجتماعی قرار می گیرند. مقررات بین المللی مانند كنوانسیون كودك، مقررات پكن و غیره، اعمال مجازات هایی مانند اعدام یا حبس ابد را به لحاظ تعارض آشكار با مقررات مندرج در اسناد حقوق بشر و آثار منفی آن بر محكوم علیه نسبت به اطفال زیر ۱۸ سال ممنوع اعلام كرده اند. همچنین در این مقررات با تعیین یك حداقل سنی مشخص، مقرر شده كه كودكان كمتر از سن مزبور نزد مراجع قضایی حضور نیافته، موضوع هیچ گونه تدبیر كیفری قرار نگیرند.

نوشتار حاضر بر آن است تا ضمن تحلیل و بررسی مقایسه یی، ایرادات مربوط را تا حد امكان بیان كرده و راهكارهای مناسبی ارائه كند.

و...