تحقیق با موضوع دنده های خورشیدی یا سیاره ای در جعبه دنده ها

توضیحات: 73صفحه قالب ورد قابل ویرایش 73صفحه قالب ورد قابل ویرایش بخشی ازمتن: مجموعه دنده های خورشیدی در اوایل قرن حاضر در اتومبیلهای آمریكایی بكار رفته است و آنتحقیق با موضوع دنده های خورشیدی یا سیاره ای در جعبه دنده ها|40277393|arshad100|تحقیق با موضوع دنده های خورشیدی یا سیاره ای در جعبه دنده ها
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق با موضوع دنده های خورشیدی یا سیاره ای در جعبه دنده ها هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:

73صفحه قالب ورد قابل ویرایش

73صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

مجموعه دنده های خورشیدی در اوایل قرن حاضر در اتومبیلهای آمریكایی بكار رفته است و آنها در زمره كار برد اولین نوع دنده ها در جعبه دنده های اتومبیل های سواری و كامیونهای سبك بودند و بدلیل داشتن مزیت برای راننده هنگام دنده ها كاربرد آن پیشنهاد گردید . در صور تیكه در جعبه دنده های لغزشی معمولی كه هنوز سنگرونیزه نشده بودند احتیاج به یك راننده ماهری داشت كه تعویض دنده ها را در حین حركت انجام دهد . در این شرایط جعیه دنده های خورشیدی دو سرعته با یك دنده عقب بطور انحصاری طراحی می گردید و در كادیلاك 1906 جعبه دنده خورشیدی 3 ساعته بكار برده شد كه طراحی آنها خالی از اشكال نبود و به فكر استفاده از دنده پینیونها بوش دار بودند تا از صدا كردن دنده ها جلوگیری شود .

همزمان پیشرفتهایی در طراحی جعبه دنده های معمولی انجام گردید و تقریباً بطور جامع از آنها در اتومبیلهای سواری و كامیونها اتسافده می گردید و سپس بسوی طراحی مجموعه دنده های خورشیدی سوق داده شدند و در اتومبیل فورد مدل تی (T ) تا سال 1928 از جعبه دنده خورشیدی استفاده می گردید . جعبه دنده های خورشیدی كه به صحنه آمده بود با تولید جعبه دنده خودكار اور درایو توسط بورگ وارنر و جعبه دنده اتوماتیك هیدراماتیك توسط جنرال موتور افت فاحشی نمود و دوباره تحقیق و توسعه در مورد دنده های مار پیچ ،آلیاژ های فولاد ،برطرف نمودن گرمای فلزات و یاتاقانهای سوزنی و حذف كردن تعدادی از نواقص انواع اخیر جعبه دنده های خورشیدی آغاز گردید .

فهرست برخی ازمطالب:

دنده های خورشیدی یا سیاره ای در جعبه دنده ها 1

مجموعه خورشیدی یا مجموعه دنده های سیاره ای 3

تعاریف 5

ساختار 31