مقاله ترجمه شده انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت های تولیدی ایران

شامل 23 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش فایل اصلی مقاله بصورت pdf هم موجود می باشد. عنوان فارسی:مقاله انگلیسی ترجمه شده انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت همقاله ترجمه شده انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت های تولیدی ایران|40278561|arshad100|انتشار شیوه های حسابداری,شیوه های حسابداری مدیریت,منافع حاصل از حسابداری مدیریت,دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه,مقاله حسابداری مدیریتی,کاملترین مقاله ترجمه isi,ترجمه مقاله isi خارجی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مقاله ترجمه شده انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت های تولیدی ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

شامل 23 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش

فایل اصلی مقاله بصورت pdf هم موجود می باشد.

عنوان فارسی:مقاله انگلیسی ترجمه شده

انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت های تولیدی ایران

عنوان انگلیسی:

The Diffusion of Management Accounting Practices in Iranian Manufacturing Companies

چکیده:

کانون اصلی مطالعه حاضر، شناسایی اتخاذ نسبی و منافع حاصل از هر دو روش حسابداری مدیریت سنتی و جدید در شرکت های تولیدی ایران است. این مطالعه برای توسعه فرضیات، رویکرد فرهنگی را با استفاده از چهار بعد فرهنگی هافستد در یک کشور به کار می گیرد. پرسشنامه پستی برای جمع آوری داده ها از شرکت های تولیدیِ فهرست شده در بورس اوراق بهادار تهران (TSE) اجرا شد. یافته ها نشان می دهد که در شرکت های ایرانی نرخ اتخاذ تکنیک های حسابداری مدیریت سنتی، بسیار بالاتر از تکنیک های جدید مس باشد. همچنین، آنها بر این باورند که سود حاصل از شیوه های سنتی بسیار بالاتر از شیوه های جدید است که این امر با توجه به عدم اطمینان محیطی بالا و اقتصاد ناپایدار ایران می باشد. با این حال، نتایج حاصل همچنین نشان می دهند که شرکت های ایرانی سود رضایت بخشی را از برخی از شیوه های جدید به دست آورده اند که نشان می دهد که آنها فواید را درک کرده اند و در آینده ، اجرای بیشتر این شیوه های جدید را شروع می کنند.