سمینار مقایسه پروفایل اسید های آمینه ضروری و اسیدهای چرب در فیله ماهیان زنده و فراوری شده

ماهی یکی از مهمترینمنابع تامین غذای انسانی است که سرشار از مواد غذایی مختلفی همچون ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای امینه ، اسیدهای چرب و .... است(Kim and Lall 2000 ) ماهی هم به صورت تازه مصرف می گردد و هم به انواعی از روشها همچون کنسرو کردن، منجمد نمسمینار مقایسه پروفایل اسید های آمینه ضروری و اسیدهای چرب در فیله ماهیان زنده و فراوری شده|41001954|arshad100|اسید, اسید های آمینه ضروری بدن ,اسید های آمینه ضروری,اسیدهای چرب, مقایسه پروفایل اسید های آمینه ضروری و اسیدهای چرب,دانلود,دانلود پروژه سمینار
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان سمینار مقایسه پروفایل اسید های آمینه ضروری و اسیدهای چرب در فیله ماهیان زنده و فراوری شده هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

ماهی یکی از مهمترینمنابع تامین غذای انسانی است که سرشار از مواد غذایی مختلفی همچون ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای امینه ، اسیدهای چرب و .... است(Kim and Lall 2000 )

ماهی هم به صورت تازه مصرف می گردد و هم به انواعی از روشها همچون کنسرو کردن، منجمد نمودن، دودی کردن، خشک کردن، نمک سود کردن و ... ، فراوری شده مورد استفاده قرار می گیرد (Peng et al. 2013; Arannilewa et al. 2005; Taheri et al. 2012). کسب دانش و شناخت از طبیعت شیمیایی اسیدهای چرب و اسیدهای امینه ماهی و تغییرات آنها در طی فرایند عمل آوری،جهت توسعه محصولات شیلاتی و ارزیابی ارزش تغذیه ای این اسیدها، امری مهم است. طی فراوری ماهی، برخی تغییرات سودمند و برخی تغییرات نامطلوب در پروفایل اسیدهای چرب و آمینه ایجاد می گردد که عمدتا ناشی از تاثیر دما، خروج آب از عضله ماهی (در اثر خشک شدن و تبخیر آب یا ورود و نفوذ نمک) و به همراه آن ترکیبات مغذی داخل بدن ماهی و ... هستند (Peng et al. 2013; Arannilewa et al. 2005; Taheri et al. 2012).


در این مجال تلاش شده تا با کسب شناخت از اسیدهای امینه و اسیدهای چرب بدن ماهی، و نیز روشهای مختلف فراوری، تغییرات ناشی از تاثیر روند فراوری بر روی پروفایل اسیدهای چرب و آمینه و دلایل انها با مرور مقالات مختلفی که در این زمینه وجود دارد، بررسی و جمع آوری گردد.

فهرست مطالب

چکیده

فصل اول : کلیات

1-1- مقدمه

1-2- اسیدهای چرب

1-3- اسیدهای آمینه

1-4- تغییرات ایجاد شده در ترکیب ماهی،پس از فراوری

فصل دوم : انواع روشهای فراوری ماهی و تاثیر آن بر روی پروفایل اسیدهای امینه

و اسیدهای چرب ماهی

2-1- اثر انجماد و سرما برروی کیفیت ماهی

2-2- اثر کنسرو نمودن و حرارت بر کیفیت ماهی

2-3- اثر نمک سود کردن بر روی کیفیت ماهی

2-4- اثر دودی کردن بر کیفیت ماهی

2-5- اثر خشک کردن بر کیفیت ماهی

فصل سوم : سابقه و پیشینه تحقیق

3-1- تحقیقات انجام شده در رابطه با تغییرات اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه ماهی

و فراورده های ماهی

3-2- نتیجه گیری

منابع