پایان نامه کارشناسی کامپیوتر سیستم های خبره

چكیده: در زمینه سیستمهای خبره، یكی از مواردی كه بسیار مورد توجه قرار میگیرد، سیستمهای تشخیص میباشد، سیستمهای تشخیص در زمینههای مختلفی ایجاد شدهاند كه از پركاربردترین آنها سیستم تشخیص بیماری است. یكی از روشهایی كه برای پیادهسازی این سیستمها استفاده میپایان نامه کارشناسی کامپیوتر سیستم های خبره|41002972|arshad100|سیستم خبره ، تشخیص ، C ، Prolog, برنامه تشخیص و ارجاع,استدلال براساس داده‌ها یا زنجیره پیشرو,استدلال هدف گرا یا زنجیره پسرو
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پایان نامه کارشناسی کامپیوتر سیستم های خبره هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

چكیده:

در زمینه سیستم‌های خبره، یكی از مواردی كه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، سیستم‌‌های تشخیص می‌باشد، سیستم‌های تشخیص در زمینه‌های مختلفی ایجاد شده‌اند كه از پركاربردترین آنها سیستم تشخیص بیماری است. یكی از روشهایی كه برای پیاده‌سازی این سیستم‌ها استفاده می‌شود روش Backward Chaining است. در این روش، هدف مشخص شده‌است و برای رسیدن به آن هدف از factها و ruleها استفاده می‌شود. در سیستم‌های تشخیص، برای اینكه بتوان دقیق‌تر تصمیم‌گیری كرد فاكتور دیگری به نام فاكتور قطعیت در نظر گرفته می‌شود. این فاكتور در سیستم‌هایی مانند سیستم تشخیص پزشكی بدلیل عدم قطعیت در بعضی از بیماری‌ها اهمیت زیادی دارد. در این حالت امكان دارد چندین بیماری با درصد قطعیت متفاوت نتیجه شود و از آنجا كه در موتوهای استنتاج از نوع Backward Chaining تنها با رسیدن به یك نتیجه كار خاتمه می‌یابد، بنابراین نیاز است تا موتور استنتاج دیگری ساخته شود تا بتوان این مشكل را برطرف كرد. برای پیاده‌سازی این موتو استنتاج از پرولوگ استفاده شده است. این امر باعث می‌شود تا بتوان یك رابط كاربری قوی و كاربرپسند برای سیستم خبره ایجاد كرد. و بدین تریتب كاربر قادر است تا نه تنها از برنامه‌ای استفاده كند كه كاربا آن راحت و جذاب است بلكه می‌تواند از قابلیت برنامه‌ای كه با برنامه‌نویسی منطقی ایجاد شده‌ بهره ببرد.


مقدمه­ای درباره سیستمهای خبره.

2. سیستم‌های خبره و طراحی موتور استنتاج..

1.2 ویژگی‌های سیستم خبره

1.2.2 استدلال هدف گرا

2.2.2 Uncertainty (عدم قطعیت)

3.2.2 Data-Driven Reasoning

4.2.2 Data Representation

3 سیستم تشخیص و ارجاع.

1.3 برنامه ورود اطلاعات و ارتباطات..

2.3 برنامه تشخیص و ارجاع.

1.2.3 انتخاب پایگاه داده

1.2.2.3 خانواده Data Service Database Engine.

2.2.2.3 خانواده Embedded Database Engine.

3.2.2.3 ویژگی‌های SQL Server Compact Edition.

3.2.3 طراحی پایگاه داده سمت #C.

1.2.2.3 شرح جداول


نتیجه گیری و پیشنهادها

سیستم‌های خبره برنامه‌های كامپیوتری هستند كه بعضی از مهارت‌های غیر الگوریتمی را جهت حل بعضی از مسائل مشخص دربردارند. برای مثال سیستم‌های خبره‌ای كه در برنامه‌های وابسته به تشخیص (به عنوان مثال تشخیص پزشكی) استفاده می‌شوند، در خدمت ماشین و انسان است. همچنین این سیستم‌ها قادرند تا شطرنج بازی كرده و در مورد برنامه‌ریزی سرمایه تصمیم گیری، رایانه‌ها را پیكربندی، سیستم‌های بلادرنگ را كنترل و بیمه نامه‌ها را صادر كنند و بسیاری دیگر از كارهایی كه قبلا نیاز به مهارت و دانش انسان داشته را انجام دهند.

سیستم تشخیص و ارجاع، بخشی از سیستم هوشمند تشخیص بیماری کودک است . این سیستم به صورت مبتنی بر قانون پیاده سازی شده است که بخش موتور استنتاج آن توسط پرولوگ و بخش رابط کاربر و پایگاه داده آن توسط C# پیاده سازه شده است.