تحقیق ادوات ورودی و خروجی یك كنترل كننده قابل برنامه ریزی PLC

مقدمه : مشخصات یك سیستم كنترل كننده : سیستم كنترل دارای سه بخش است : 1- ورودی / 2- پردازش / 3- خروجی ورودی: وضعیت فرایند و وردیهای كنترلی اپراتور را تعیین كرده و می خواند. پردازش :با توجه به ورودیها ؛پاسخها وخروجیهای لازم را می سازد . خروجی :فرماتحقیق ادوات ورودی و خروجی یك كنترل كننده قابل برنامه ریزی PLC|41003985|arshad100|تحقیق برق و الكترونیك,برنامه ریزی plc,تحقیق ادوات ورودی و خروجی یك كنترل كننده قابل برنامه ریزی PLC,ادوات,ورودی و خروجی,كنترل كننده,قابل برنامه ریزی,كنترل كننده قابل برانمه ریزی,پی ال سی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق ادوات ورودی و خروجی یك كنترل كننده قابل برنامه ریزی PLC هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه :
مشخصات یك سیستم كنترل كننده :
سیستم كنترل دارای سه بخش است :
1- ورودی / 2- پردازش / 3- خروجی
ورودی: وضعیت فرایند و وردیهای كنترلی اپراتور را تعیین كرده و می خواند.
پردازش :با توجه به ورودیها ‏‏‎‎؛پاسخها وخروجیهای لازم را می سازد .
خروجی :فرمانهای تولید شده را به فرایند اعمال می كند .
ورودی ها :در قسمت ورودیها ؛مبدل های موجود در سیستم ؛كمیت های فیزیكی را به سیگنالهای الكتریكی تبدیل میكند ،سیگنالهای الكتریكی كه تولید می شوند معمولاً دامنه ‎ُُُُُُُ بسیار كمتری دارند و باید تقویت شوند تا در سیستم كنترل مورد استفاده قرار گیرند ،در صنعت مبدل های زیادی نظیر دما ؛ فشار ؛ مكان ؛ سرعت ؛شتاب ؛ و ..... وجود دارند و خروجی یك مبدل ممكن است گسسته (باز یا بسته بودن كلید )یا پیوسته (تغییرات پیوسته دما و سرعت ) باشند ،
خروجیها :عمل گرهایی وجود دارند كه فرامین داده شده به انها را به فرایند منتقل می كنند ،پمپها ؛موتورها ؛و رله ها از جمله این عملگرها هستند . این وسایل فرامینی كه از پردازش می ایند (معمولا الكتریكی هستند ) را به كمیتهای فیزیكی دیگر تبدیل می كنند .مثلا موتورها ؛سیگنال الكتریكی راد به حركت دوار تبدیل می كنند . ادوات خروجی نیز میتوانند مانند ادوات ورودی گسسته یا پیوسته باشند .

انواع سنسور های ورودی :
چندین نوع سنسور دما در صنعت وجود دارد كه هر یك دقت و محدودة كار خاص خود را دارند كه در زیر به بعضی از این نوع سنسور ها اشاره می كنیم :

ترموكوپل :
ترموكوپل نوعی سنسور دما است كه از اتصال دو فلز غیر هم جنس در یك انتخاب بدست می اید اصول كار این وسیله بر مبنای سیبك است كه به این صورت بیان می شود :وقتی دو فلز غیر هم جنس از یك سمت به هم وصل می شوند اگر محل پیوند این دو فلز حرارت داده شود در سمت دیگر اختلاف پتانسیل كوچكی به وجود می اید . مقدار این ولتاژ در حدود چند ده میلی وات است بنابراین برای استفاده باید ان را تقویت نمود . ترموكوبل محدوده كار وسیعی دارد و برای اندازه گیری دماهای بالا (تا 1200 درجه سانتیگراد استفاده می شوند )