تحقیق بررسی رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال

مقدمه : مردم معدن هایی هستند همچون طلا و نقره . پیامبر اكرم (ص) در روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی مباحث جنجال برانگیزی مطرح می شوند كه این مباحث جذابیت خاصی را برای محقق ایجاد نموده و زمینه های مساعدی را برای پویایی تحقیقات بنیادی و كاربردی فرتحقیق بررسی رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال|41004499|arshad100|تحقیق علوم اجتماعی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی علوم اجتماعی,تحقیق بررسی رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال,رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی,دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال,شهرستان نظرآباد
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی رابطه عزت نفس و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر 15 تا 18 سال هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مقدمه :
مردم معدن هایی هستند همچون طلا و نقره . پیامبر اكرم (ص)
در روان شناسی شخصیت و روان شناسی اجتماعی مباحث جنجال برانگیزی مطرح می شوند كه این مباحث جذابیت خاصی را برای محقق ایجاد نموده و
زمینه های مساعدی را برای پویایی تحقیقات بنیادی و كاربردی فراهم ساخته اند .
یكی از موضوعاتی كه همواره توجه روان شناسان را به خود جلب می كند بحث پیشرفت تحصیلی است و همچنین عدم پیشرفت تحصیلی (افت تحصیلی) كه امروز یكی از موضوعات كنفرانس ها و سمینارها می باشد . در این پژوهش هدف آن است كه عوامل متعددی كه در پیشرفت تحصیلی موثرند نام برده شود و رابطه پیشرفت تحصیلی و عزت نفس مورد بررسی قرار گیرد .
در طول صد سال گذشته نیز بسیاری از روانشناسان این نظر را پذیرفته اند
كه انسان دارای یك نیاز به عزت نفس می باشد (مانند آدلر ، آلپورت ،
راجرز ، سالیوان ، كارن هورنای ، جیمز ، مزلو ، مورفی ، رانگ ) از میان
این افراد كارن هورنای روشی را كه افراد تلاش می كنند بواسطه آن یك
خود پنداره مطلوب از خود بدست آورده و از آن محافظت و دفاع نمایند را مورد بحث قرار داده است .
در ابتدای كودكی امنیت و آرامش كودكان در گرو توجه و مراقبت والدین است . آنها نیازهای كودكان خود را برآورده نموده و اضطرابهایشان را به حداقل می رسانند و بتدریج كه كودكان رشد می كنند در آنها خودیاری نیز بوجود می آید و این شناخت برایشان حاصل می گردد كه آیا دختران و پسران خوبی هستند ؟ كودكان از طریق والدینشان ( به نظر آنها قدرت مطلق هستند ) ، می خواهند پیامدهای خوب را دریافت كنند و در مقابل از پیامدهای بد در امان باشند ، همچنین یاد می گیرند كه اگر دختران و پسران بدی باشند خطر از دست دادن مراقبت و توجه والدین وجود دارد و شاید اصلاً آنها را نابود كنند . پیامد آن چیزی كه كودك ادراك می كند حتماً یك عزت نفس مثبت همراه با احساس گرمی و امنیت و یا یك عزت نفس منفی همراه با بیم و وحشت است .