پایان نامه جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS

تحقیق جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS افزایش بار تحمیلی به شبكههای انتقال و افزایش مصرف، لزوم تولید بیشتر انرژی الكتریكی را ایجاب میكند، ولی بدست آوردن حریمهای جدید برای خطوط انتقال بسیار مشكل میباشد. و این مسائل باعث میشودكه شركتهای تولید و انپایان نامه جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS|41013430|arshad100|پایان نامه جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پایان نامه جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقیق جبران سازی توان راکتیو با ادوات FACTS

افزایش بار تحمیلی به شبكه‌های انتقال و افزایش مصرف، لزوم تولید بیشتر انرژی الكتریكی را ایجاب می‌كند، ولی بدست آوردن حریم‌های جدید برای خطوط انتقال بسیار مشكل می‌باشد. و این مسائل باعث می‌شودكه شركت‌های تولید و انتقال كننده برق سعی كنند كه از حداكثر ظرفیت خطوط انتقال خود استفاده كنند، فن‌آوری جدید FACTS این قابلیت را برای شركت‌ها ایجاد و علاوه بر آن قابلیت اطمینان شبكه‌ها را نیز بالا می‌برد، در این مقاله ابتدا به شناسایی ت ادرات و تجهیزات FACTS پرداخته شده و سپس جبرانسازی توان رآكتیو برای افزایش بهینه ظرفت خطوط انتقال مورد بررسی قرار گرفته‌اند. مولدهای توان راكتیو و مثالهایی از كاربرد ادوات FACTS در جهان و ایران از بخشهای دیگر این مقاله می‌باشند.