پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP

هدف از این پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان آب استان یزد برای پیاده سازی ERP می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات6حجم0/24 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود پپرسشنامه سنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP|42074332|arshad100|پرسشنامه پیاده سازی erp در سازمان,مراحل پیاده سازی erp,متدولوژی های پیاده سازی erp,پرسشنامه اجرای سیستمهای ERP در سازمان,پیاده سازی برنامه‌ ریزی منابع سازمانی,پرسشنامه امکان سنجی پیاده سازی ERP در سازمان,پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان آب استان یزد برای پیاده سازی ERP می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات6حجم0/24 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc
توضیحات کامل
دانلود پرسشنامه پایان نامه رشته مدیریتسنجش آمادگی سازمان برای پیاده سازی ERP(مطالعه موردی:شركت آب منطقه ای استان یزد)

پرسشنامه سنجش آمادگی سازمان بمنظور پیاده سازی ERP

بسمه تعالی

پرسشنامه ای را که مشاهده می نمایید، بمنظور سنجش میزان آمادگی شرکت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP می باشد. پس از مطالعه هر سوال با توجه به اطلاعات و تجربه خود از پیشینه سازمان بهترین گزینه را اتخاب کنید.در پایان پرسشنامه سوالی به صورت باز مطرح گردیده است، لطفا پیشنهادات و راه کارهای خود را در ارتباط با موضوع پرسشنامه در این بخش مطرح فرمایید .

سوالات پرسشنامه در موضوعات زیر می باشند : * حمایت مدیران عالی * ظرفیت تغییر پذیری و انعطاف* وجود زیر ساختهای مناسب سخت افراری و نرم افزاری* دورهای آموزشی کارا و اثر بخش* بکارگیری افراد بصورت گروه و تیم کاری * قدرت پیش بینی و برنامه ریزی سازمان * استفاده کارامد از گروه مشاوران * بهره وری مناسب مهندسان حوزه فن آوری اطلاعات

چکیده

سالیان متمادی است كه برنامه های كاربردی مورد استفاده در سازمان به صورت مجزا و جزیره ای ارائه می شود كه این برنامه ها هیچ ارتباطی با یكدیگر ندارند و بطور مستقل وظایف خود را انجام می دهند.امروزه با توسعه سازمان ها و ضرروت های ایجاد شده در زمینه دقت، صحت و دسترسی تمامی افراد در كلیه سطوح سازمان به اطلاعاتی یكپارچه استفاده از سیستمی جامع و كامل كه تمامی این خصوصیات را بطور یكجا فراهم سازد امری اجتناب ناپذیر است. در این زمینه با كمك پدیده ای به نام ERP می توان به این مهم نائل گردید. اما ERP چیست؟ (Enterprise Resource Planning) یا برنامه ریزی منابع سازمان سعی دارد تا عملكرد همه واحدهای شركت را در یك سیستم كامپیوتری یكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هر واحد را پاسخ گوید. ERP از طریق یك پایگاه داده واحد انجام می شود، لذا واحدهای مختلف می توانند اطلاعات را ساده تر به اشتراك گذاشته و با هم ارتباط برقرار سازند. در صورتی كه شركت های ارائه كننده، نرم افزار را به درستی نصب كنند مزایای متعددی را برای سازمان به همراه خواهد داشت كه به نكات ذیل می توان اشاره نمود : - كاهش هزینه ها - افزایش بهره وری در سازمان - افزایش بازده سرمایه گذاری - افزایش قابلیت رقابت پذیری - دسترسی سریع به اطلاعات جامع و فاقد تناقص- تسریع در گردش موجودی و نقدینگی - كاهش سرمایه راكد - بهبود كیفیت در تمام امور - كاهش زمان و دوباره كاری و ... نرم افزارهای ERP از ماژول های گوناگون (مالی، منابع انسانی، تولید، فروش، خرید و ...) تشكیل شده است. اغلب نرم افزارهای ERP آنقدر منعطف هستند كه شركت های خریدار قادرند تعدادی از ماژولهای مورد نیاز یا همه آنها را نصب كنند . به عنوان مثال شركت خریدار قادر است فقط ماژول های منابع انسانی و مالی را از این بسته نرم افزاری، خریداری، نصب و مورد استفاده قرار دهد. ذكر این نكته ضروری است كه ERP به مثابه ستون فقرات اطلاعاتی سازمان از نظر بانك های اطلاعاتی و فرآیندهای سازمانی محسوب شده و به منزله نرم افزاری برای پشتیبانی فرآیندهای داخلی سازمان می باشد.در این پروژه سعی بر این بوده است تا با تجزیه و تحلیل های دقیق و بررسی ابعاد گوناگون سازمان، میزان آمادگی سازمان را جهت بكارگیری سیستم ERP برآورد نماید، در پایان نیز با ارائه پیشنهادات و راهكارهایی سازمان را در اجرا و استفاده صحیح این سیستم یاری می نماید.

کلمات کلیدی:

اجرای ERPبرنامه ریزی منابع سازماناجرای سیستم های ERP در سازمانهای دولتیامکان سنجی پیاده سازی سیستم های ERP


"