مبانی نظری ارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی ERP با تاکید بر عوامل کلیدی موفقیت

هدف از این مبانی نظری ارزیابی آمادگی بکارگیری راه حل سازمانی بر اساس عوامل حیاتی موفقیت برنامه ریزی منابع سازمان در شرکت ایران خودرو دیزل می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات72حجم0/594 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود مبانی نظری پایان نامه كمبانی نظری ارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی ERP با تاکید بر عوامل کلیدی موفقیت|42075429|arshad100|مبانی نظری ERP,پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمان,عوامل کلیدی موفقیت erp,مبانی نظری عوامل موفقیت در پیاده سازی ERP,مبانی نظری برنامه ریزی منابع سازمان,عوامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی erp,پیاده سازی erp در ایران خودرو,ارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی ERP
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری ارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی ERP با تاکید بر عوامل کلیدی موفقیت هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این مبانی نظری ارزیابی آمادگی بکارگیری راه حل سازمانی بر اساس عوامل حیاتی موفقیت برنامه ریزی منابع سازمان در شرکت ایران خودرو دیزل می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات72حجم0/594 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc
توضیحات کامل
دانلود مبانی نظری پایان نامه كارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعاتارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی ERP با تاکید بر عوامل کلیدی موفقیت چکیدهسیستم برنامه ریزی منابع سازمانی یک بسته نرم افزاری با کاربرد بسیار وسیع است که همه عملکردهای سازمان را در یک سیستم منفرد، یکپارچه می کند. به منظور پیاده کردن موفقیت آمیز یک پروژه ERP در سازمان ضرورت ارزیابی آمادگی بکارگیری سیستم توصیه شده است. در این تحقیق با هدف ارزیابی آمادگی بکارگیری برنامه ریزی منابع سازمانی با تاکید بر عوامل حیاتی موفقیت در شرکت ایران خودرو دیزل با جامعه آماری 200 نفر انجام گرفته است. روش نمونه برداری در این تحقیق تصادفی ساده بوده که با استفاده از جدول مورگان کرجسی محاسبه شد. روش تحقیق مورد استفاده نیز توصیفی – پیمایشی بوده است که جمع آوری اطلاعات ثانویه با استفاده از مطالعه ادبیات تحقیق و داده های اولیه با استفاده از پرسشنامه جمع آوری شده است. برای روایی از نظرات خبرگان، اساتید و پایایی ابزارتحقیق یعنی پرسشنامه از ضریب آلفای کرونباخ استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد تمامی عوامل در وضعیت نامناسب قرار دارند. نیاز به بهبود و تقویت دارند. واژگان کلیدی:ارزیابی آمادگیعوامل حیاتی موفقیتبرنامه ریزی منابع سازمانی مقدمه پیاده سازی ERP برای سازمانها، شرکت های خصوصی و دولتی برای بقاء، رقابت و حضور در بازارهای جهانی ضروری است.( تاظمی اسلام 1386) خرید، پیاده سازی و تغییراتی که هر ERP به همرا ه دارد هزینه هنگفتی را بر سازمانها، شرکت ها تحمیل می کند و یکی از مهمترین دلایل شکست پیاده سازی عدم آمادگی بکارگیری و عدم توجه کافی به آن و نبود یک الگوی مناسب، ساده و فراگیر است . پس برای کاهش ریسک ها و افزایش احتمال موفقیت پیاده سازی و همچنین بازگشت سرمایه ضرورت ارزیابی آمادگی بکارگیری سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی تبیین می شود.

با توجه به موارد مطرح شده ، در این تحقیق به بررسی این موضوع که "چه عواملی در موفقیت پیاده سازی ERP در ایران خودرو دیزل مهم بوده و آیا شرکت ایران خودرو دیزل از لحاظ بکارگیری سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی آماده است یا خیر؟" پرداخته خواهد شد.

سیستمهای ERP به ابزاری لازم تقریبا برای هر موسسه ای تبدیل شده اند تا به آنها کمک کنند حس رقابت را ارتقا بخشند. براساس موفقیت اجرای سیستم ERP شرکتها می توانند به سرعت یک مزیت رقابتی در بازار جهانی کسب نمایند. درطول دهه گذشته بسیاری از پروژه های ERP منجر به پیشرفت های قابل توجه ملموس و ناملموسی در حوزه های گوناگونی برای سازمانها شده اند.

هر چند تعدادی از نمونه هایی هم وجود دارند که در آنها سازمان ها موفق نشده اند مزایای بالقوه ای بدست آورند که این مساله آنها را به سمت سرمایه گذاری گسترده در اجرای ERP ترغیب نموده است. اجرای سیستمهای ERP بخاطر پیچیدگی، هزینه بالا و ریسک سازگاری یکی از دشوارترین پروژه های سرمایه گذاری می باشد. شرکت ها میلیاردها دلار صرف استفاده از نفر-ساعت های هنگفتی نموده اند تا سیستم های نرم افزاری ERP را مستقر سازند. یک پروژه موفق ERP شامل انتخاب یک سیستم نرم افزاری ERP و فروشنده تعاونی مربوطه و اجرای این سیستم، مدیریت فرآیند تجاری و سنجش میزان عملی بودن آن سیستم می باشد(Karsak;2000 ; Zogul)

فهرست مطالبارزیابی آمادگی سازمان جهت پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمان با تاکید بر عوامل کلیدی موفقیت 2. فصل دوم 212-1. مقدمه 212-2. تاریخچه و سیرتكامل سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان 222-3. معرفی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان 24معماری سیستم ERP 30اجزای تشكیل دهنده سیستم های ERP 322-4. ضرورت استقرار ERPدر سازمان 342-5. مزایای پیاده سازی ERP 36استراتژی های بهره گیری از سیستم ERP 38انتخاب بسته نرم افزاری ERP 39سابقه تحقیقات و مطالعات انجام گرفته 42معیارهای انتخاب بسته نرم افزاری ERP 602-6. عوامل آمادگی بکارگیری راه حل سازمانی 63- ERP و فرهنگ سازمانی 63ERP و فرآیندهای سازمانی 63ERP و تکنولوژی 64ERP و تصمیم گیری مدیریت 652-7. استفاده از ERP درایران 70تقسیم بندی بازار ERP ایران 722-8.مدل مفهومی تحقیق 752-9.جمع بندی فصل 76 منابع
"