مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی 41 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید مشخصات فایل تعداد صفحات41حجم165/312 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی نمونهمبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی 41 صفحه|42077812|arshad100|مبانی نظری جهت گیری مذهبی,ادبیات نظری جهت گیری مذهبی,چارچوب نظری جهت گیری مذهبی,فصل دوم پایان نامه جهت گیری مذهبی,دانلود مبانی نظری جهت گیری مذهبی,پیشینه جهت گیری مذهبی,پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی,پیشینه داخلی جهت گیری مذهبی,پیشینه خارجی جهت گیری مذهبی,پیشینه پژوهش جهت گیری مذهبی,پیشینه نظری جهت گیری مذهبی,پیشینه تحقیقات جهت گیری مذهبی,پیشینه ی جهت گیری مذهبی,پیشینه تحقیق درباره جهت گیری مذهبی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی 41 صفحه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات41حجم165/312 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی می باشد که در آن به چارچوب نظری و پیشینه پژوهش می پردازیم. جهت گیری مذهبی به نوعی، رابطۀ آدمی با دین و پایبندی به فرامین دینی را منعکس می کند(شرفی، م:۱۳۸۰). همچنین جهت گیری مذهبی را مرجعیت بخشیدن به ساختار روابط و مناسبات انسانی در تمام ابعاد آن، در پرتو روابط انسان و خدا می-دانند و این که فرد در مناسبات و روابطش تا چه اندازه به آموزه ها و انجام رفتارهای توصیه شدۀ دینی، عاقبت گرایی، و توجه به آخرت نظر دارد و مناسک مذهبی را جدی می گیرد (بهرامی و همکاران،۱۳۸۰).

دین و مذهب، ارکان اصلی فرهنگ هر ملتی است که جامعه را هدایت می کند و انسجام می بخشد. دستورات دینی و مراسم مذهبی همه عواملی هستند که می توانند در امر درمان و پیشگیری اختلالات روانی به نحو مؤثری بکار گرفته شوند(عاصمی، ۱۳۸۵).


مذهب و گرایش های مذهبی و آیینی بدون شک از همراهان دائمی بشر در طول حیات و تحول تاریخی اش بوده است. چنین گرایشی که نیرومندی اش به قدمت تاریخ بشریت می رسد، ذهن هر جستجوگری را به پرسش وامیدارد و این سئوال را در ذهن وی برجسته می سازد که علت این گرایش های دیرینه چیست؟ گرایش-هایی که از سحری انگاری روابط میان پدیده های جهان تا ارائۀ علیت شناختی های عقلانی، همواره در نوسان بوده اند. آن-گونه که در تحول فکر کودک نیز می توان شاهد این تحول و تطور بود(حیدری نسب، ۱۳۸۳).

نمونه پیشینه تحقیق جهت گیری مذهبی

استروچ(۲۰۰۴) جهت گیری مذهبی زنان و مردان ورزشکار و دانشجویان غیر ورزشکار را مورد بررسی قرار داد. نتیجه کلی این پژوهش نشان داد که جهت گیری مذهبی ورزشکاران بالاتر از غیر ورزشکاران بود.

فهرست مطالب

1- ۸-1 تعاریف مفهومی جهت گیری مذهبی ۷1-۸-2 تعاریف عملیاتی جهت گیری مذهبی: ۸

فصل دوم: پیشینۀ پژوهش ۹

2-2-3 جهت گیری مذهبی ۲۲
2-2-3-1 تعریف جهت گیری مذهبی ۲۲
2-2-3-۲ مبانی نظری جهت گیری مذهبی ۲۲
2-2-3-3 نظریه ها ی مربوط به جهت گیری مذهبی ۲۲
2-2-3-4 جمع بندی مبانی نظری جهت گیری مذهبی ۲۵

2-3 مروری بر تحقیقات قبلی جهت گیری مذهبی ۲۶2-3-1 تحقیقات انجام شده جهت گیری مذهبی در داخل کشور ۲۶2-3-2 تحقیقات انجام شده جهت گیری مذهبی در خارج کشور ۳۱

منابع


"