مدل های سبب شناسی اختلال اضطراب اجتماعی

هدف از این مقاله بررسی می شوند. مشخصات فایل تعداد صفحات13حجم179/825 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpdf توضیحات کامل طی دهه های اخیر مطالعات گسترده ای در مورد آسیب شناسیمدل های سبب شناسی اختلال اضطراب اجتماعی|42077905|arshad100|اختلال اضطراب اجتماعی,شیوع اختلال اضطراب اجتماعی,ملاک های تشخیصی اختلال اضطراب اجتماعی,دوره یا سن شروع اختلال اضطراب اجتماعی,نشانگان روانشناختی اختلال اضطراب اجتماعی,اختلال اضطراب اجتماعی در نوجوانان,دیدگاه های نظری در باره اضطراب,الگوهای نظری اضطراب اجتماعی,نظریه های اختلال اضطراب اجتماعی,سبب شناسی اضطراب اجتماعی,سبب شناسی اختلال اضطراب اجتماعی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مدل های سبب شناسی اختلال اضطراب اجتماعی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این مقاله بررسی می شوند.


مشخصات فایل
تعداد صفحات13حجم179/825 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpdf
توضیحات کامل

طی دهه های اخیر مطالعات گسترده ای در مورد آسیب شناسی و درمان اختلال اضطراب اجتماعی انجام شده است. بر اساس این پژوهش ها، مدل های سبب شناسی متعددی برای این اختلال ارایه شده است.

مفاهیمی که در این رابطه مطالعه شده اند عبارتند:

از عوامل ژنتیکی و سرشتی، عوامل محیطی و تجربه های یادگیری، نقص در مهارت های اجتماعی، عوامل شناختی، تأثیرات فرهنگی و تکاملی. مدل های سبب شناسی با رویکردهای مختلف مفاهیم فوق را در شکل گیری و تداوم اختلال اضطراب اجتماعی به کار برده اند.

در این مقاله مدل های سبب شناسی که تاکنون در خصوص اختلال اضطراب اجتماعی مطرح شده­اند معرفی می شود. ارزیابی این مدل ها و کاربردهای بالینی آن ها در پایان ارایه شده است.


"