بررسی عوامل تاثیرگذار سیاست خارجی اسرائیل  بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران

هدف از این پایان نامه می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات57حجم76/637 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل براي درک رفتار سياست خارجي رژيم صهيونيستي به نظر مي رسبررسی عوامل تاثیرگذار سیاست خارجی اسرائیل  بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران|42079483|arshad100|پایان نامه اسرائيل,سياست خارجي اسرائيل,سياست خارجي رژيم صهيونيستي ,سياست خارجي اسرائيل در قبال ايران,درک رفتار سياست خارجي رژيم صهيونيستي,عوامل تاثیرگذار سیاست خارجی اسرائیل,عوامل موثر سیاست خارجی اسرائیل بر امنیت ایران
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی عوامل تاثیرگذار سیاست خارجی اسرائیل  بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این پایان نامه می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات57حجم76/637 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

براي درک رفتار سياست خارجي رژيم صهيونيستي به نظر مي رسد که توجه به دو نکته ضروري است:
نخست شرايط خاص و حتي بي نظير ژئوپليتيک اين کشور و دوم روابط پيچيده ي اين رژيم با ايالات متحده امريکا. براي شناخت رفتار سياست خارجي اين رژيم ابتدا بايد به شناخت محيط امنيتي اسرائيل پرداخت و سپس به چگونگي روابط اين رژيم با ايالات متحده امريکا اشاره نمود.بديهي است در کنار اين دو عامل به چگونگي روابط اين رژيم با قدرتهاي بزرگ آسيايي نيز توجه شده است. در کنار اين عوامل تا حد امکان به دلايل خصومت ورزي ايران اسلامي و رژيم صهيونيستي اشاره شده و نوع تهديدهاي اين رژيم (اقتصادي ، نظامي و تبليغي) مورد توجه قرار گرفته است.

با فروپاشي شوروي و تغير جهت بازي عراق در منطقه با برافتادن صدام و توافقهاي رسمي و غيررسمي با کشورهاي ميانه رو عرب، رژيم صهيونيستي خود را در موضع قدرت قرار داده است. در حال حاضر آنچه اسرائيل آن را تهديد هسته اي ايران بر عليه خويش مي نامد به بزرگترين دغدغه ي امنيتي اين کشور تبديل شده است.اين گونه است که ضرورت مقابله با ايراني هسته اي يکي از محورهاي اصلي سياست خارجي اين رژيم را در سالهاي اخير شکل داده است.سياست خارجي اسرائيل همواره به گونه‌اي طراحي مي‌شود تا پاسخ‌گويي دغدغه امنيتي هميشگي اين كشور باشد. در حال حاضر جمهوري اسلامي ايران تنها قدرت منطقه‌اي مقامت كننده در برابر هژموني منطقه‌اي اسرائيل مي‌باشد. سياست خارجي اسرائيل در سالهاي گذشته بيش از پيش در جهت خطرآفرين جلوه داده جمهوري اسلامي ايران براي صلح منطقه‌اي و جهاني، با تأكيد بر برنامه صلح‌آميز هسته‌اي نقش‌آفرين كرده است.


در اين تحقیق به بررسي چرايي دشمني ايران و رژيم صهيونيستي پرداخته شده و سعي گرديده است عوامل تأثيرگذار در سياست خارجي اسرائيل و ابزارهاي اين كشور براي تأمين اهداف سياست خارجي و اثرات آن بر امنيت ملي ايران مشخص‌ گردد.


فهرست مطالب

سياست خارجي اسرائيل (تاکيد بر عوامل تاثيرگذار) بر امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران 5
مقدمه 6
٤-1- اصول و مباني سياست خارجي 7
٤-2- محيط امنيتي اسرائيل : تهديد و فرصت 9
٤-3- عوامل كلي شكلدهنده مناسبات ايران و اسرائيل 12
الف- اشكال مناسبات ايران و اسرائيل 14
ب- ايران و اسرائيل در خاورميانه 14
ج- سياست خارجي اسرائيل در قبال ايران 16
٤-4- پيامدهاي امنيتي مناسبات خصمانه جمهوري اسلامي ايران و اسرائيل 17
الف- دلايل خصومت ايران با رژيم صهيونيستي 20
ب- ماهيت تهديد اسرائيل نسبت به جمهوري اسلامي ايران 23
ا- تهديد نظامي 23
٢- تهديد اقتصادي 24
3- تهديد سياسي - تبليغي 25
٤-5- مخالفت با رژيم صهيونيستي و امنيت ملي ايران 26
الف- روابط هند و اسرائيل 28
ب- روابط ايالات متحده امريكا و اسرائيل 33
ج- روابط اسرائيل و چين 38
پيشينه روابط 38
اهداف چين و اسرائيل 41
٤-6- سيستم امنيت منطقه اي مطلوب اسرائيل 43
٤-7- ضرورت مقابله با يك ايران هستهاي 44
منابع و مآخذ 48"