اثربخشی بازی درمانی شناختی رفتاری

هدف از این تحقیق بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات33حجم62/696 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل بازی درمانی شناختی-رفتاری (CBPT) یک درمان حساس به تحواثربخشی بازی درمانی شناختی رفتاری|42081561|arshad100|مداخله در CBPT,مروری بر شکل گیری CBPT,بازی درمانی شناختی رفتاری,پیشینه های نظری برای CBPT,تعریف بازی درمانی شناختی-رفتاری,بازی درمانی مبتنی بر رویکرد شناختی رفتاری,فرایند ارزیابی کودک در بازی درمانی شناختی رفتاری
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان اثربخشی بازی درمانی شناختی رفتاری هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این تحقیق بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات33حجم62/696 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

بازی درمانی شناختی-رفتاری (CBPT) یک درمان حساس به تحول برای کودکان کم سن است که بر مبنای انعطاف پذیری، انتظار کاهش یافته در استفاده از گفتار و وابستگی افزایش یافته به رویکردهای تجربه ای بنا شده است. توسعه CBPT برای کودکان پیش از سن مدرسه تنظیمات نسبتا منحصر بفردی از درمان شناختی را طلب می کند، از این جهت که درمان شناختی در ابتدا برای بزرگسالان ایجاد گشته بود.

CBPT به طور معمول شامل یک مولفه الگوبرداری است که از طریق آن مهارت های مقابله ای تنظیم کننده عرضه می شوند. از طریق استفاده از بازی، تغییرات شناختی به طور مستقیم منتقل می شوند و رفتارها دارای انطباق بیشتر قابل معرفی به کودک می گردند. الگوبرداری بخشی است که در بسیاری از مداخلات خاص رفتاری و شناختی بکار برده می شود. تعمیم و جلوگیری از پاسخ از جمله عناصر مهم CBPT هستند. با کمی تغییر، بسیاری از اصول درمان شناختی که برای استفاده با بزرگسالان طراحی شده اند برای کودکان کم سن نیز کاربردپذیر می شوند (نل ، 1985).

فهرست مطالب
2-4. بازی درمانی شناختی رفتاری 2
2-4-1. مروری بر شکل گیری CBPT 3
2-4-2. پیشینه های نظری برای CBPT 7
2-4-3. فرایند ارزیابی کودک در بازی درمانی شناختی-رفتاری 9
2-4-4. مداخله در CBPT 10
2-4-4-1. شرح برخی از فنون رفتاری و شناختی بهنگام مداخله 11
2-5. پیشیه تجربی پژوهش 19
2-5-1. پژوهش های خارجی 19
جدول 1.2چکیده مداخلات رفتاری در رهایی از اضطراب و پریشانی (برگرفته از رد، مونتگومری، دو-هامیل، 2001) 20
2-5-2. پژوهش ها در داخل کشور 25
2-6. جمع بندی 30"