الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی

الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی هدف از این تحقیق بررسی الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی می باشد. مشخصات فایل تعداد صفحات 31 حجم 165/2الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی|42083463|arshad100|ابعاد تفکر استراتژیک,تحقیق در مورد تفکر استراتژیک,رشد یافتگی ورشد نیافتگی آرگریس,الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی,کاربست مدیریت استراتژیک در سازمان‌های دولتی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی

هدف از این تحقیق بررسی الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات31
حجم165/274 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی و دولتی می باشد.

تفکر استراتژیک باعث می شود که مجموع این نگاه ها (آینده نگری، گذشته نگری، بالانگری، پایین نگری، جانب نگری و فراسونگری) از درون یک چارچوب نگاه دیده شوند. این چارچوب نگاه است که به تفکر استراتژیک معنا می دهد. پیاده‌سازی برنامه‌ی استراتژیک در سازمان‌های بخش عمومی دارای مزایایی مانند بهبود فرایند تصمیم‌گیری در سازمان در جهت دست‌یابی به راهبردها و اهداف بلندمدت، اثربخشی سازمان در درازمدت و ترویج تفکر استراتژیک و دید آینده‌نگر در مدیران دولتی است.


به طور کلی سه مرحله‌ی اساسی به منظور کاربست مدیریت استراتژیک در سازمان‌های دولتی عنوان شده است.
الف) تدوین راهبرد. شامل ارزیابی فرصت‌ها و تهدیدات بیرونی و هم‌چنین ارزیابی نقاط قوت و ضعف درونی است. در این مرحله چشم‌انداز، فرهنگ، رسالت و ماموریت سازمان، ارزش‌ها و اهداف بلندمدت باید مورد توجه جدی قرار گرفته و متناسب با آن، راهبردهای مناسب در حوزه‌ی شیوه‌های نوین آموزش، تحقیق و پژوهش، توسعه و ترویج آموزش عالی، تامین مالی فعالیت‌ها و غیره در نظر گرفته شود.

ب) اجرا و پیاده‌سازی راهبردها. بعد از تدوین راهبرد و فراهم‌آوردن ابزار و امکانات لازم، نوبت به اجرا درآوردن این راهبردها می‌رسد.

ج) ارزیابی راهبرد. در این مرحله نیز عملکرد مورد کنترل و ارزیابی قرار می‌گیرد. اطمینان یافتن از تحقق برنامه‌های از پیش تعیین شده را می‌توان از مهم‌ترین اهداف این مرحله دانست. بررسی عوامل درونی و بیرونی، اندازه‌گیری عملکرد و انجام اقدامات اصلاحی را می‌توان از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرحله به شمار آورد(رحمانيان و همكاران ،2005).

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تفکر استراتژیک

۲-4 -تفکر استراتژیک
۲-5-تحول رويكردهاي راهبرد
۲-6 -تفکر استراتژیک و ابعاد آن
۲-7 -الگوهای مدیریت استراتژیک در بخش عمومی
۲-8 -کاربست مدیریت استراتژیک در سازمان‌های دولتی
۲-9- رشد یافتگی ورشد نیافتگی آرگریس
۲-۱6 -پیشینه تحقیق
۲-۱6-۱- تحقیقات انجام شده خارجی
۲-۱6-۲ -تحقیقات انجام شده داخلی
منابع و ماخذ
منابع فارسی
منابع غیر فارسی


"