پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی

پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی دانلود پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی مشخصات فایل تعداد صفحات 42 حجم 22224/193 کیلوبایت فرمت فایل ا پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی|42085234|arshad100| پاورپوینت باغ های ایرانی,پاورپوینت باغ های ایران,پاورپوینت در مورد باغ های ایرانی,دانلود پاورپوینت درباره باغ های ایرانی,دانلود پاورپوینت معماری باغ های ایرانی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید . پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی

دانلود پاورپوینت معرفی و تحلیل معماری باغ های ایرانی


مشخصات فایل
تعداد صفحات42
حجم22224/193 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت باغ های ایرانی جهت رشته معماری در قالب 42 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

باغ ایرانی به باغ‌هایی گفته می‌شود که بر پایه معماری و عناصر تشکیل دهنده آن از جمله ساختار هندسی، آب و درختان و کوشک میانی و غیره عمدتاً در فلات ایران و مناطق پیرامونی متأثر از فرهنگ آن رواج داشته‌است.

در ادبیات ایران به باغ ایرانی «باغ سرا»، پردیس یا فردوس، بوستان یا بستان گفته می‌شده‌است. واژه باغ ایرانی جدید و ترجمه پرشن گاردن است.

باغ ایرانی سه ساختار و طراحی منحصر به فرد دارد: اول در مسیر عبور جوی آب قرار دارد. دوم: محصور است با دیوارهای بلند سوم در داخل باغ عمارت تابستانی و استخر آب قرار دارد. این سه مشخصه باغ‌های ایرانی را متمایز می‌کند. در واقع این باغ سراهای ایرانی را جهانگردان اروپائی که مشاهده کردند آن را با مشخصه و نام «پرشن گاردن» وصف کردند. باغ ایرانی یا «باغ سرای» به ساختار و طراحی منحصر به فرد آن اشاره دارد. باغ ایرانی با تاریخ پیدایش قنات پیوند دارد اولین باغ‌های ایرانی در مسیر خروجی قنات‌ها شکل گرفته‌است. نمونه این‌گونه باغ‌ها را می‌توان در طبس، یزد، گناباد، و بیرجند و اکثر مناطق کویری دید. یکی از مشخصه‌های باغ ایرانی عبور جوی آب در داخل باغ هست که معمولاً در این باغ سراها در وسط باغ استخر و یک عمارت یا ساختمان تابستانی وجود داشته‌است. بعضی باغ‌ها به صورت چهار باغ بوده و آب را در ۴ مسیر عبور می‌داده‌اند.


فهرست مطالب
تعريف باغ ايراني
تاريخچه باغ ايراني
عناصر باغ ايراني
دو حالت كلي باغ ايراني
انواع باغ ايراني
اندامهاي باغ ايراني
خصوصيات باغ ايراني
گياهان در باغسازي ايراني
معرفي باغهاي ايراني
معرفي باغهاي ايراني در سرزمينهاي ديگر


"