پاورپوينت لرزه نگاری 18 اسلاید

دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات18حجم814/169 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته جغرافیا قالب 18 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش زمين لرزه عبارت از لرزشهاي قابل اندازه گيري سطح زمين است که توسط امواج حاصلپاورپوينت لرزه نگاری 18 اسلاید|42088929|arshad100|پاورپوینت در باره لرزه نگاری,پاورپوینت زلزله,پاورپوینت در مورد لرزه نگاری,دانلود پاورپوینت لرزه نگاری,دانلود پاورپوینت لرزه شناسی,پاورپوینت لرزه شناسی,دانلود پاورپوینت در مورد لرزه شناسی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوينت لرزه نگاری 18 اسلاید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات18حجم814/169 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته جغرافیا قالب 18 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش


زمين لرزه عبارت از لرزشهاي قابل اندازه گيري سطح زمين است که توسط امواج حاصل از رها شدن ناگهاني انرژي در درون زمين بوجود مي‌آيد. آثار سطحي زمين لرزه ممکن است به صورت صدمه به سازه‌ها ، گسلش و حرکت پوسته ، نشست زمين و آبگونگي ، گسيختگي دامنه‌ها در خشکي و دريا و سرانجام ايجاد امواج در محيطهاي آبي باشد.

علمي که به بررسي زمين لرزه و پديده‌هاي مربوط به آن مي‌پردازد لرزه شناسي يا لرزه نگاري (Seismology) نام دارد.


نخستين داده‌هاي علمي درباره زمين لرزه‌ها از اواخر قرن 18 ، که اولين لرزه نگارها درست شدند، در دست است. در کشور ما اولين فعاليتهاي مربوط به ثبت اطلاعات مربوط به زمين لرزه‌ها از سال 1336 و با افتتاح اولين ايستگاه لرزه نگاري در شيراز آغاز شد. در سال 1339 نيز موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران آغاز به کار کرد.


يک ايستگاه لرزه نگاري داراي چندين دسته دستگاه و هر دسته داراي 3 لرزه نگار است.
ايستگاههاي لرزه نگاري درجه يک ايران (شش مولفه‌اي) در شهرهاي شيراز ، مشهد ، تبريز و تهران قرار گرفته‌اند که زير نظر موسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران اداره مي‌شوند.


فهرست مطالب
تعريف كلي
تاريخچه
ايستگاه لرزه نگاري
دستگاه لرزه نگار
طرز کار لرزه‌ نگار
اجزاي لرزه نگار
واحد ثبت
ساعت دقيق
ثبت امواج
لرزه نگاشت
شتاب نگار (شتاب سنج- لرزه نگار)
لرزه نما (Seismoscopes)
دستگاههاي مورد استفاده در شبكه شتابنگاري
لرزه نگار ديجيتال Taurus
لرزه سنج باند پهن Trillium
ديجيتايزر Trident


"