پاورپوینت حجم هرم و مخروط کتاب ریاضی نهم

پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه مبحث حجم هرم و مخروط مشخصات فایل تعداد صفحات3حجم3519/642 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی پاورپوینت حجم هرم و مخروط کتاب ریاضی نهم|42092402|arshad100|پاورپوینت درس حجم هرم و مخروط پایه نهم,پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه,پاورپوینت آموزش اشکال هرم و مخروط,پاورپوینت کتاب ریاضی درس رأس هرم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت حجم هرم و مخروط کتاب ریاضی نهم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه مبحث حجم هرم و مخروط


مشخصات فایل
تعداد صفحات3حجم3519/642 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه مبحث حجم هرم و مخروط در قالب 3 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

مقدمه:

هرم شکلی سه‌بعد«هرم» از گونه‌های شناخته‌شدهٔ چندوجهی است. قاعدهٔ هر کدام از اهرام مصر معمولاً مربع است و چهار وجه دیگر مثلث هستند. هرم به‌طور کلی از یک قاعدهٔ چندضلعی B واقع در صفحهٔ P تشکیل می‌شود که رئوس آن به‌وسیلهٔ وجه‌های مثلثی‌شکل به نقطهٔ v که روی صفحهٔ P نیست متصل شده‌اند. با این حساب یال M هر هرم، سطحی چندوجهی با وجوه مثلثی خواهد بود. برای ساختن یک هرم می‌توان از اکستروژن مرکزی بهره برد. در اکستروژن مرکزی رئوس چندضلعی B در صفحهٔ p در راستای خطوط متصل‌کننده به سوی یک نقطه (v) کشیده می‌شوند.

شکل نهایی هرم به شکل چندضلعی B و جای نقطهٔ v وابسته استی است که از اتصال نقطه‌ای در فضا به تمام نقاط شکلی بسته در صفحه به وجود می‌آید. به آن نقطه، رأس هرم و به آن شکل مسطح، قاعده هرم گفته می‌شود. قاعده هرم، چندضلعی دلخواه است و سایر وجه‌ها مثلث‌هایی همرس هستند که در رأس به یکدیگر متصل می‌شوند. خط قائمی که رأس را به قاعده متصل می‌کند، ارتفاع هرم نامیده می‌شود.

این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت ریاضی نهم متوسطه مبحث حجم هرم و مخروط در قالب 3 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.


"