پاورپوینت متابولیسم پروتئین ها واسیدهای نوکلئیک

دانلود در 50 اسلاید با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات50حجم1599/363 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 50 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش در مرحله بعد اسید آمینه دوم بر روی tRNA خود سوپاورپوینت متابولیسم پروتئین ها واسیدهای نوکلئیک|42103367|arshad100|پاورپوینت متابولیسم پروتئین ها واسیدهای نوکلئیک,دانلود پاورپوینت متابولیسم پروتئین ها واسیدهای نوکلئیک,پاورپوینت تفاوت نوکلئوتید و نوکلئیک اسید,پاورپوینت توالی نوکلئوتیدی چیست
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت متابولیسم پروتئین ها واسیدهای نوکلئیک هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود در 50 اسلاید با فرمت pptx


مشخصات فایل
تعداد صفحات50حجم1599/363 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 50 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


در مرحله بعد اسید آمینه دوم بر روی tRNA خود سوار می‌شود به جایگاه A ریبوزوم منتقل می‌شود. سپس بين دو اسید آمینه که یکی در جایگاه P و دیگری در جایگاه A قرار دارد، پیوند پپتیدی تشکیل می‌شود. این عمل بوسیله آنزیم پپتیدیل ترانسفراز یا پپتیدیل سینتاز کاتالیز می‌گردد.

مر حله ادامه
در این حالت ریبوزوم در روی mRNA به اندازه یک رمز جلو مي رود ، اين امر موجب می‌شود که از يك طرف tRNA موجود در جایگاه p (که اسید آمینه خود را رها کرده) از ريبوزوم خارج شود و از طرف ديگر tRNA پپتیدیل (که اسید آمینه را بر روی خود حمل می‌کند) از جایگاه A به P انتقال ‌یابد.

فهرست مطالب :

هضم وجذب پروتئین ها

کاتابولیسم اسیدهای آمینه

سنتز پروتئین ها

سنتز اسیدهای نوکلئیک

کاتابولیسم اسید های نوکلئیک


"