روشهای بازیابی کلاک و دیتا (Clock & data recovery) در مدولاسیون های مخابراتی

امروزه با رشد ارتباطات و افزایش حجم اطلاعات، نیاز به سیستم های مخابراتی بهینه، بیش از پیش احساس می شود. در ارتباطات تک سیمه ، معمولاً نیاز به وجود یک Clock سنکرروشهای بازیابی کلاک و دیتا (Clock & data recovery) در مدولاسیون های مخابراتی|638178|arshad100|مدولاسیون, دمدولاسیون, بازیابی کلاک, بازیابی دیتا,spartan ,clock recovery, data recovery, PLL, NRZ, RZ,ZERO CROSSING, FPGA,,Virtex
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان روشهای بازیابی کلاک و دیتا (Clock & data recovery) در مدولاسیون های مخابراتی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

امروزه با رشد ارتباطات و افزایش حجم اطلاعات، نیاز به سیستم های مخابراتی بهینه، بیش از پیش احساس می شود. در ارتباطات تک سیمه ، معمولاً نیاز به وجود یک Clock سنکرون شده با اطلاعات داریم تا بتوانیم در گیرنده ، اطلاعات را بازیابی کنیم. اما این clock باعث بروز مشکلات در هزینه ، پیچیدگی سخت افزار ، پهنای باند و ... می شود.

روش clock Recovery به ما این اجازه را می دهد که Clock را در گیرنده تولید نماییم. قبل از شروع گزارش، لازم است به این نکته اشاره شود که در این گزارش قصد داریم مروری جامع و کامل روی مبحث CDR]1] داشته باشیم. جزئیات CDR خود یکی از گرایش های Communication Wireless است.

در سالهای اخیر تکنیکهای CDR رشد شگفت انگیزی نموده است. تا قبل از دهه 90، پیاده سازی CDR فقط در نرخ های کمتر از 900KB/sec امکان پذیر بود در حالیکه امروزه نرخ بیتهای بیشتر از 20GB/sec به راحتی بوسیله سخت افزارهای مدرن CDR بازیابی کلاک می شود.در این فایل انواع روشهای Clock Recovery و Data Recovery در سیستمهای مخابراتی و در قسمت دمدولاسیون مخابراتی بررسی می گردد. در آخر نیز درباره

پیاده سازی آن در FPGA های Virtex و Spartan توضیحاتی ارائه خواهد شد.

===============================

این فایل بصورت word بوده ودارای 17 صفحه است.

---------------------------------------------------------------------

[1] Clock & Data Recovery