دانلود تحقیق درباره نحوه قرارگيري و جابجايي يک گاو از ابتداي تولد تا زمان شيردهي در جايگاههاي مختلف

تعداد صفحات:21 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه نحوه قرارگيري و جابجايي يک گاو از ابتداي تولد تا زمان شيردهي در جايگاههاي مختلف : از ابتداي تولد يک گاوداري صنعت خواني اگر حيوان مورد نظر ماده باشد 60 روز در box انفرادي و اگر حيوان ندانلود تحقیق درباره نحوه قرارگيري و جابجايي يک گاو از ابتداي تولد تا زمان شيردهي در جايگاههاي مختلف|956990|arshad100|دانلود تحقیق,مقاله درباره نحوه قرارگیری و جابجایی یک گاو از ابتدای تولد تا زمان شیردهی در جایگاههای مختلف,تحقیق درباره گاو
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره نحوه قرارگيري و جابجايي يک گاو از ابتداي تولد تا زمان شيردهي در جايگاههاي مختلف هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تعداد صفحات:21

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

نحوه قرارگيري و جابجايي يک گاو از ابتداي تولد تا زمان شيردهي در جايگاههاي مختلف :

از ابتداي تولد يک گاوداري صنعت خواني اگر حيوان مورد نظر ماده باشد 60 روز در box انفرادي و اگر حيوان نر باشد55 روز در box انفرادي نگهداري مي گردد. بعد از اين مدت زماني گوساله هاي نر و ماده از شير گرفته مي شوند و به يک جايگاه ديگر منتقل مي گردند مدت زمان نگهداري توام اين گوساله ها 2 هفته مي باشد تا کنترل هاي دامپزشکي برروي گوساله ها صورت گيرد مواردي چون فلق و اسهال و ساير بيماري ها. سپس اين دسته از گوساله ها بدها بند دوم منتقل مي شوند. مدت زمان نگهداري اين گوساله ها در اين بهار بند 5 ماه مي باشد. پس از اين مدت زماني حيوانات نر و ماده از يکديگر جدا مي شوند. گوساله هاي نر را به بهار بند گوساله هاي نر کوچک انتقال مي دهند و بعد از يک برنامه پرواربندي چند هفته اي به قسمت نرهاي بزرگ انتقال داده مي شوند که اين دامها بعد از کسب وزن مناسب به بازرا ارائه مي گردند. حيوانات ماده را نيز ابتدا به بهار بند تليسه کوچک ( تاسن 10 ماهگي) منتقل مي کنند سپس به تليسه متوسط که تا سن 14 ماهگي در اين بهار بند نگهداري مي شوند سپس از سن 15 ماهگي به بعد به بهار بند تليسه بزرگ منتقل مي شوند که اين بهار بند هر روزي به منظور تشخيص حيوانات ماده فحل توسط کارگران کنترل مي شوند. بعد از تشخيص فحلي حيوان مورد نظر تلقيح مصنوعي يا طبيعي مي گردد و باز هم به همان بهار بند بازگردانده مي شود. بعد از سپري شدن مدت آبستني تليسه نيز همانند گاوهاي شيري ديگر به قسمت گاوهاي خشک 20 روز منتقل مي گردد تا جيره غذايي تنظيم شده براي اين مرحله از آبستني در اختيار دام قرار گيرد بعد از گذشت اين مدت به بهاربند گاوهاي خشک 40 روز انتقال داده مي شود و از اين لحظه به بعد گاو تحت مراقبت هايقبل از زايمان قرار مي گيرد. و تقريبا 40 روز قبل از زايمان به قسمت زايمان منتقل مي گردد.